Trwa ładowanie...
d2wf6n9

"Twój Vincent" hitem we Włoszech. Obraz zdobywa serca widzów

"Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana zdobywa serca widzów w kolejnych krajach. W Polsce już 156 tys. osób wybrało się do kin, film jest także prawdziwym hitem we Włoszech - w ciągu 3 dni wyświetlania zarobił ponad 1,3 mln dol.!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reżyserka Dorota Kobiela na 20. MFF w Szanghaju, gdzie "Twój Vincent" zdobył nagrodę dla Najlepszego Filmu Animowanego
Reżyserka Dorota Kobiela na 20. MFF w Szanghaju, gdzie "Twój Vincent" zdobył nagrodę dla Najlepszego Filmu Animowanego (Facebook.com)
d2wf6n9

Na Półwyspie Apenińskim "Twój Vincent” zadebiutował w kinach nietypowo, bo w poniedziałek. Do środy zdążył jednak zarobić 1,3 mln dol. (dane: cinetel.it) wchodząc na szczyt aktualnego zestawienia najchętniej oglądanych tytułów w tym kraju i bijąc w tym okresie takie hity kinowe jak "Blade Runner 2049” czy "Pierwszy śnieg”. W USA jego frekwencja w kinach stale rośnie - w zeszłym tygodniu o 200 proc., w tym tygodniu o kolejne 97,8 proc. W polskim box office film Doroty Kobieli też cieszy się ogromnym zainteresowaniem - w drugi weekend wyświetlania w kinach zanotował niespotykanie niski spadek oglądalności o jedyne 5 proc. widzów.

Zwiastun polskiej wersji językowej z udziałem m.in. Olgi Frycz, Danuty Stenki, Zofii Wichłacz, Jerzego Bończaka, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Józefa Pawłowskiego, Roberta Więckiewicza:

"Twój Vincent” zdobył kolejną Nagrodę Publiczności, tym razem w Kanadzie. Podczas zeszłotygodniowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Vancouver film został ogłoszony zwycięzcą nagrody dla Najbardziej Popularnego Międzynarodowego Filmu Pełnometrażowego.

d2wf6n9

16 października w "Centrum Premier Czerska 8/10” odbyło się spotkanie wokół filmu z udziałem twórców filmu, w tym Doroty Kobieli, Hugh Welchmana, Roberta Gulaczyka i Jerzego Stuhra.

Z kolei w Noord Brabants Museum w holenderskim Den Bosch otwarto wystawę prac z filmu. Ekspozycję 120 obrazów można oglądać do 28 stycznia. Oprócz dzieł malarskich wystawa prezentuje również proces powstawania filmu i umieszcza filmową opowieść w kontekście historycznym. Dostępna jest również ścieżka dźwiękowa autorstwa Clinta Mansella, nakładem wydawnictwa Warner.

Zobacz co #dziejesiewkulturze:

d2wf6n9

Podziel się opinią

Share

d2wf6n9

d2wf6n9