"Twój Vincent" nagrodzony na festiwalu w Annecy

Polsko-brytyjska animacja "Twój Vincent" otrzymała Nagrodę Publiczności na zakończonym 17 czerwca Międzynarodowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy we Francji. "Urzekający i zapierający dech” – pisały media po premierze filmu. Film w polskich kinach w październiku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Twój Vincent" nagrodzony na festiwalu w Annecy
(Materiały prasowe)

Annecy to najważniejszy na świecie festiwal animacji. Pełnometrażowy film "Twój Vincent", nad którym praca od kilku lat trwała w Polsce, i przy którego realizacji uczestniczyli m.in. Polacy i Brytyjczycy i, miał tam właśnie swoją światową premierę. W produkcji bohaterowie obrazów Vincenta Van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty. Do naszych kin film dotrze 13 października.

80-minutowy film składa z 56 tys. klatek, malowanych jako obraz na płótnie.

"Twój Vincent" opowiada o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. W filmie "grają" 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych.

Całość materiału kręcona była najpierw jako film aktorski z wykorzystaniem scenografii i green boxa, m.in. w studio Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu. W obsadzie znaleźli się aktorzy znani z produkcji międzynarodowych, jak Saoirse Ronan, Douglas Booth, Aidan Turner. Rolę Vincenta van Gogha zagrał polski aktor teatralny Robert Gulaczyk – była to jego pierwsza rola filmowa i jednocześnie pierwsza rola w języku angielskim.

Dopiero po zmontowaniu materiału filmowego, przeszkoleni uprzednio malarze przenosili obraz klatka po klatce na płótna w studiach zlokalizowanych w Polsce i Grecji. Każde płótno było fotografowane, a następnie animowane.

Film ma trafić do dystrybucji do 135 krajów. Polska premiera zaplanowana jest na 13 października.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.