Trwa ładowanie...
homefront

USA Box Office: Amerykanie nadal chodzą na Igrzyska śmierci

Share
USA Box Office: Amerykanie nadal chodzą na Igrzyska śmierci
dn1rmg2

Film *"Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" utrzymał się na szczycie amerykańskiego box office'u.*

Dzieło stanowi kontynuację hitu "Igrzyska śmierci" i ekranizację drugiego tomu trylogii Suzanne Collins. Film z Jennifer Lawrence w roli głównej przyniósł kolejne 74 miliony dolarów.

Najwyżej notowana nowość to "Homefront" na 5. miejscu z niespełna 10 milionami na koncie. Głównym bohaterem thrillera jest Phil Broker (Jason Statham), były agent DEA, który razem z córką przeprowadza się na prowincję. Ma nadzieję, że w ten sposób uda mu się odciąć od przeszłości. Szybko przekonuje się, w jak wielkim był błędzie. Pozornie cichym miasteczkiem rządzi bowiem przemoc, narkotyki i zły magnat Gator (James Franco). W filmie występują także Winona Ryder, Rachelle Lefevre, Kate Bosworth i Frank Grillo. Autorem scenariusza jest Sylvester Stallone, a za reżyserię odpowiada Gary Fleder.

dn1rmg2

Drugi i ostatni debiut top 10 to"Black Nativity" o nastoletnim chłopcu (Jacob Latimore) spędzającym Boże Narodzenie u dziadków, których nigdy wcześniej nie poznał. Świąteczne kazanie dziadka uświadamia chłopcu znaczenie wiary i rodziny. W filmie grają również Jennifer Hudson, Forest Whitaker, Angela Bassett, Tyrese Gibson, Jacob Latimore, Mary J. Blige i Nasir Jones (Nas). Obraz Kasi Lemmons zarobił niecałe 4 miliony dolarów.

  1. "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" 74,5 miliona dolarów
  2. "Kraina lodu" 66,7 miliona dolarów
  3. "Thor: Mroczny świat" 11,1 miliona dolarów
  4. "The Best Man Holiday" 8,49 miliona dolarów
  5. "Homefront" 6,97 miliona dolarów
  6. "Delivery Man" 6,93 miliona dolarów
  7. "Złodziejka książek" 4,85 miliona dolarów
  8. "Black Nativity" 3,88 miliona dolarów
  9. ** 3,79 miliona dolarów
  10. "Last Vegas" 2,79 miliona dolarów
dn1rmg2

Podziel się opinią

Share
dn1rmg2
dn1rmg2