Trwa ładowanie...
d1sxvt9

"Valerian" najdroższym francuskim filmem. Luc Besson nie żałował pieniędzy

Luc Besson nie oszczędzał, realizując swe najnowsze dzieło. "Valerian i miasto tysiąca planet" jest najdroższym obrazem w historii francuskiej kinematografii. Wygląda na to, że reżyser "Wielkiego błękitu" naprawdę postanowił rzucić wyzwanie "Gwiezdnym wojnom".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kard z filmu "Valerian i miasto tysiąca planet"
Kard z filmu "Valerian i miasto tysiąca planet" (Materiały prasowe)
d1sxvt9

Film science fiction, który w 100 proc. jest produkcją francuską, kosztował 197 milionów euro, czyli około 210 milionów dolarów. Mniej więcej taki sam budżet przeznaczono na hollywoodzkie obrazy: "Transformers: Wiek zagłady", "X-Men: Ostatni bastion" czy "Battleship: Bitwa o Ziemię". Wcześniej najdroższym filmem z Francji był "Asterix na olimpiadzie", za który zapłacono marne 82 miliony dolarów.

Bohaterem kosztownego dzieła Luca Bessona jest tytułowy Valerian (Dane DeHaan), agent przemierzający czas i przestrzeń. Towarzyszy mu piękna agentka Laureline (Cara Delevingne). Ich misją jest sprawdzenie, czy Syrte, jedna z tysiąca planet systemu, zagraża Ziemi. Okazuje się, że Syrte rządzona jest przez dekadenckich arystokratów, a ludzie przygotowują się do rewolucji.

W obsadzie znaleźli się także Rihanna, Clive Owen, Ethan Hawke, Herbie Hancock, John Goodman i Rutger Hauer. Obraz zrealizowano na podstawie komiksu z 1967 roku. Autorem ilustracji jest Jean-Claude Mézieres, który pracował nad wizualną stroną przeboju "Piąty element" Bessona. *Premiera zapowiedziana została na 21 lipca 2017 roku. *

Dane DeHaan fot. EuropaCorp Dane DeHaan fot. EuropaCorp materiał prasowy/Megafon.pl
Dane DeHaan fot. EuropaCorp Dane DeHaan fot. EuropaCorp (materiał prasowy/Megafon.pl)
d1sxvt9

Podziel się opinią

Share
d1sxvt9
d1sxvt9