Trwa ładowanie...
Megafon.pl
hellboy
Grzegorz Kłos

W nowym "Hellboyu" nie zobaczymy Eda Skreina. Aktor "Gry o tron" rezygnuje po zarzutach o whitewashing. "Muszę zrobić, co trzeba"

Znany z "Deadpoola" Ed Skrein zrezygnował z udziału w nowym filmie o Hellboyu. Powodem są kolejne zarzuty o wybielanie bohaterów.

Share
W nowym "Hellboyu" nie zobaczymy Eda Skreina. Aktor "Gry o tron" rezygnuje po zarzutach o whitewashing. "Muszę zrobić, co trzeba"
Źródło: Getty Images
d1rgv3s

Aktor był kandydatem do roli w majora Bena Daimio, członka militarnej agencji Bureau for Paranormal Research and Defense. Daimo ma niezwykłą moc: kiedy jest zdenerwowany lub czuje ból, może zmienić się w jaguara. Co ważne, w komiksach ma on azjatyckie pochodzenie.

Wybór Eda Skreina do tej roli nie wszystkim się spodobał. W sieci pojawiły się kolejne oskarżenia o "wybielanie" bohaterów filmowych, czyli tzw. "whitewashing". W obliczu zarzutów, aktor postanowił zrezygnować.

- Muszę zrobić to, co trzeba - napisał na Twitterze aktor, który podkreślił, że w jego żyłach płynie krew przodków różnych narodowości. Głos zabrali też producenci Larry Gordon i Lloyd Levin, którzy podkreślili pełne poparcie dla decyji Skreina i obiecali obsadzić w roli Daimio kogoś bardziej pasującego pod względem pochodzenia. Pełne oświadczenie aktora poniżej:

W nadchodzącym reboocie "Hellboya" w roli głównej zobaczymy Davida Harboura ("Stranger Things"). Ian McShane ma zagrać jego przybranego ojca, profesora Trevora Bruttenholma, zwanego też profesorem Broomem. Milla Jovovich stara się o rolę Blood Queen, znaną też jako Nimue czy Pani Jeziora. Za kamerą stanie Neil Marshall (m.in. "Zejście" i "Gra o tron"), a scenariusz piszą Andrew Cosby, Christopher Golden i Mike Mignola.

d1rgv3s

Przypomnijmy, że w Hellboya dwukrotnie wcielił się Ron Perlman. Hellboy" (2004) oraz "Hellboy II: Złota armia" (2008) wyreżyserował Guillermo del Toro, który jest również autorem scenariuszy. Do niedawna mówiło sie, że stanie on również za kamerą trzeciej części, jednak kilka tygodni temu del Toro rozwiał nadzieje fanów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Hellboy zadebiutował na kartach komiksu w 1993 r. Historia zaprezentowana w kolejnych tomach opowiada o potworze, który przyszedł na świat pod koniec II wojny światowej. Na ziemię przywołał go z otchłani Rasputin, który będąc na usługach nazistów, chciał uczynić Piekielnego Chłopca narzędziem zniszczenia. Jego plan zniweczyli jednak alianci, którzy wychowali Hellboya na obrońcę ludzkości. W makabrycznych, acz niepozbawionych czarnego humoru perypetiach towarzyszą mu m.in. humanoidalny Abraham "Abe" Sapien, pirokinetyczka Elizabeth Sherman oraz homunkulus Roger.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W swoich historiach Mike Mignola odwołuje się zarówno do historii i popkultury, jak i wierzeń, folkloru i twórczości H.P. Lovecrafta. Od 2007 r. głównym rysownikiem cyklu jest Duncan Fegredo.

d1rgv3s

Ed Skrein znany jest z filmów "Deadpool", "Transporter: Nowa moc" oraz seriali "Tunel" i "Gra o tron". Ponadto wystąpił na czekającym na premierę "Alita: Battle Angel".

Getty Images
Źródło: Getty Images
d1rgv3s

Podziel się opinią

Share
d1rgv3s
d1rgv3s