Trwa ładowanie...

Warszawa w filmie: gdzie mieszkała kochanka Ochódzkiego w filmie “Miś”? [WIDEO]

Gdzie odbył się Dzień Pieszego Pasażera i gdzie mieszkała kochanka Ryszarda Ochódzkiego? Na te pytania odpowiada w drugim odcinku naszego nowego 6-częściowego cyklu Jerzy Majewski, varsavianista i autor przewodnika "Spacerownik. Warszawa w filmie". Wraz z nim odwiedzamy okolice stołecznego placu Grzbybowskiego, gdzie nakręcono kilka najśmieszniejszych scen kultowego "Misia" Stanisława Barei.

d3h209f
d3h209f

Mało kto pamięta, że jeszcze w latach 80. XX wieku na placu Grzybowskim istniała pętla tramwajowa. Filmowcy lubili to malownicze miejsce, ale chyba tylko dzięki “Misowi” trójkątny plac przeszedł do historii kina. To właśnie tam rozgrywały się zabawne sceny z udziałem “wesołego” Romka, umilającego czas swoimi przyśpiewkami pasażerom, którzy z powodu awarii musieli wyjść z tramwaju. W końcu, jak mówi estradowy kaowiec, “awaria to też jakaś okazja, aby naszym pasażerom, ludziom dobrej roboty, bo są nimi przecież, zaprezentować do czasów usunięcia awarii artystyczny program”.

W bliskim sąsiedztwie placu Grzybowskiego znajduje się także blok, w którym główny bohater grany przez Stanisława Tyma odwiedza swoją kochankę Aleksandrę Kozeł (Christine Paul-Podlasky). Dziewczyna święcie wierzy, że ten załatwi jej rolę w filmie Romana Polańskiego albo innego zagranicznego reżysera. Jak dobrze pamiętamy, jest zdolna do wielkich poświęceń dla kariery na zachodzie.

Kadr z filmu 'Miś"
Źródło: Kadr z filmu 'Miś"
d3h209f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h209f