Trwa ładowanie...
orange
11-08-2015 16:04

Warsztaty Filmowej Kreatywności Huawei i Orange Kino Letnie

Warsztaty Filmowej Kreatywności Huawei i Orange Kino LetnieŹródło: Orange Kino Letnie
d19s9t1
d19s9t1

Za nami pierwsza odsłona warsztatów rozwijających fotograficzną i filmową kreatywność przy pomocy najnowszych technologii, dostępnych na smartfonie Huawei P8 oraz spotkanie z Arturem Żmijewskim, laureatem nagrody festiwalu.

Blisko sto osób przez dwa dni 5 i 6 sierpnia eksperymentowało z niezwykłymi funkcjami telefonu HUAWEI P8 - trybem reżyserskim integrującym kamery kilku urządzeń jednocześnie oraz opcją malowania światłem. W efekcie tej kreatywnej zabawy powstało kilkaset zdjęć, eksplodujących neonowym światłem. Wszystkie prace powstały pod okiem doświadczonego fotografika i filmowca - Radka Polaka, pracującego z największymi tytułami prasowymi.

Uczestnikiem warsztatów był aktor młodego pokolenia Rafała Zawierucha, znany z najlepszych polskich produkcji filmowych i telewizyjnych, takich jak „Bogowie“ czy „Jack Strong“. Pierwszy krótki film zrealizowany przez uczestników Warsztatów Filmowej Kreatywności Huawei i Orange Kino Letnie został zaprezentowany festiwalowej publiczności na sopockim Molo.

fot. Jerzy Bartkowski

d19s9t1

Dodatkową atrakcją dla uczestników warsztatów była możliwość dokumentowania spotkania z laureatem tegorocznego Diamentowego Klapsa Filmowego Arturem Żmijewskim. Licznie zebrana w kawiarni „Koło Molo“ publiczność pytała aktora, tytułowego „Ojca Mateusza“ z popularnego serialu telewizyjnego, o jego role w filmach „Lawa“ Tadeusza Konwickiego czy „3 dni bez wyroku“. Duża część spotkania poświęcona była również działalności charytatywnej aktora, ambasadora dobrej woli UNICEF. Spotkanie prowadziła Anna Maruszeczko, redaktor naczelna miesięcznika Uroda Życia.

fot. Jerzy Bartkowski

Aktor z widzami festiwalu spotkał się także tuż przed projekcją filmu „Mój rower“ wyświetlanego w ramach czwartkowego cyklu „Made in Poland“ i wraz z Zofią Dulską z UNICEF zaprosił sopocką publiczność do wzięcia udziału w akcji wspierającej dzieci ze zniszczonego trzęsieniem ziemi Nepalu.

fot. Jerzy Bartkowski

d19s9t1

Kolejna odsłona niezapomnianej filmowej przygody wciąż przed nami! 20-21 sierpnia zapraszamy na drugie wakacyjne Warsztaty Filmowej Kreatywności Huawei i Orange Kino Letnie, tym razem z aktorem filmowym i teatralnym Jerzym Bończakiem, gwiazdą m.in.: słynnego serialu „Alternatywy 4”. Być może to właśnie on wystąp w Twoim filmie...? Warsztaty po raz drugi poprowadzi Radek Polak. Podczas kolejnych warsztatów namiot do malowania światłem stanie w muszli koncertowej na Placu Zdrojowym a kącik reżyserski powstanie w kawiarni festiwalowej „Koło Molo“ przy słynnej sopockiej fontannie. W piątek 21 sierpnia o 18:30 w kawiarni odbędzie się także otwarte dla publiczności spotkanie z Jerzym Bończakiem.

Udział w Warsztatach jest bezpłatny! Na zgłoszenia czekamy pod adresem
warsztaty@orangekinoletnie.pl

Szczegółowe informacje pod numerem 697 375 739 oraz na na stronie:
www.orangekinoletnie.wp.pl

d19s9t1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19s9t1