Trwa ładowanie...
d3uy27o

Wenecja 2019. "The Truth" filmem otwarcia. W rolach głównych Juliette Binoche, Catherine Deneuve i Ethan Hawke

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji to jedna z najstarszych i najbardziej poważanych imprez filmowych na świecie. Organizatorzy ogłosili, że w tym roku filmem otwarcia będzie "The Truth", w którym zobaczymy Catherine Deneuve, Juliette Binoche i Ethana Hawke'a.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarciem Festiwalu Filmowego w Wenecji jest "The Truth" w reżyserii Hirokazu Kore-edy.
Otwarciem Festiwalu Filmowego w Wenecji jest "The Truth" w reżyserii Hirokazu Kore-edy. (East News)
d3uy27o

Na Festiwalu Filmowych w Wenecji o prestiżowego Złotego Lwa walczą co roku filmy z całego świata. Niedawno ogłoszono, że imprezę otworzy pokaz filmu japońskiego reżysera Hirokazu Kore-edy o tytule "The Truth". Filmowiec jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Japończyk najsilniej związany jest z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Cannes. W roku 2015 był nominowany do Złotej Palmy, którą zdobył 3 lata później za film "Złodziejaszki". Kore-eda miał szansę na Złotego Lwa w roku 2017 za produkcję "Trzecie morderstwo". Czy szczęście dopisze mu tym razem?

ZOBACZ TEŻ: Cannes 2019. "Sama przyjemność". Te filmy warto zobaczyć!

Fabuła filmu "The Truth" skupia się na burzliwej relacji gwiazdy francuskiego kina (w tej roli Catherine Deneuve) oraz jej córki (Juliette Binoche). Kobiety spotykają się po latach, a dawne animozje nie pozwalają im dojść do porozumienia. Reżyser w poetycki sposób ukazuje skomplikowaną relacje, która staje się pretekstem do refleksji na temat sztuki aktorskiej

d3uy27o

Pełny program 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji zostanie ogłoszony 25 lipca. Impreza odbędzie się w dniach od 28 sierpnia do 7 września. Na czele jury konkursu głównego stanie argentyńska reżyserka Lucrecia Martel.

d3uy27o

Podziel się opinią

Share

d3uy27o

d3uy27o