Trwa ładowanie...
d7vt7at

[wideo] Film, który pobił ''Avatara'' - już wkrótce w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
[wideo] Film, który pobił ''Avatara'' - już wkrótce w Polsce
(ITI Cinema)
d7vt7at

Współczesne kino brazylijskie znakomite warsztatowo i dramaturgicznie, stało się obowiązkową sekcją w programie najważniejszych festiwali filmowych. Przypomnieć choćby „Miasto Boga” Fernando Meirellesa nominowane do Oscara i Złotego Globu, czy „Dworzec Nadziei” Waltera Sallesa nagrodzony Złotym Niedźwiedziem, Złotym Globem oraz nominacją do Oscara.

Laury na Berlinale zebrał także José Padilha za film „Elitarni”, który stał się w Brazylii wydarzeniem bez precedensu. Film o BOPE - specjalnym oddziale milicji, powołanym w Rio de Janeiro do walki z przestępczością zorganizowaną - zobaczyło w kraju miliony ludzi, a reżyser zdobył za niego w 2008 roku Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie.

Poniżej prezentujemy polski zwiastun filmu "Elitarni - ostatnie starcie":

Elitarni – ostatnie starcie” kontynuacja losów kapitana Nascimento, na zdobycie w Brazylii tytułu największego hitu XXI wieku potrzebowali zaledwie trzech tygodni, pokonując „Avatara” – Jamesa Camerona. Film, który obejrzało jedenaście milionów osób, a producenci zarobili ponad 60 milionów dolarów, zdobył także uznanie krytyków. O "Elitarnych" pisano:

d7vt7at

"Pozycja obowiązkowa! Skrzyżowanie „Infiltracji” z „Ojcem chrzestnym”" (Slash Film), "Film „Elitarni - ostatnie starcie” jest przerażający, autentyczny, kontrowersyjny, rewelacyjny, wspaniały i mądry" (The Cine Segye), "Kapitalna rozrywka!" (Cine International), "Dynamiczny, demaskatorski thriller" (Hollywood Reporter), "Film, który ogląda się z zapartym tchem" (Total Film).

Elitarni – ostatnie starcie” to mistrzowsko zagrane kino akcji. Kojarzone głównie z karnawałem – Rio – stanie się miastem pełnym gniewu. W świecie bez zasad, po dwóch stronach barykady staną oddziały specjalne, dowodzone przez kapitana Nascimento i bezwzględni bossowie ulicznych gangów.

„Elitarni – ostatnie starcie” w kinach od 28 października.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d7vt7at

Podziel się opinią

Share

d7vt7at

d7vt7at