Trwa ładowanie...

Wiemy, gdzie zostanie pochowana Alina Janowska. Szczegóły ostaniego pożeganania

Rodzina Aliny Janowskiej ogłosiła datę i miejsce pogrzebu. Aktorka spocznie 20 listopada na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą świętą w w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

Share
Wiemy, gdzie zostanie pochowana Alina Janowska. Szczegóły ostaniego pożegananiaŹródło: ONS.pl
d3ao5qa

Alina Janowska zmarła 13 listopada po długiej walce z chorobą Alzheimer'a. Informację o śmierci aktorki podał Związek Artystów Scen Polskich. Rodzina zmarłej aktorki poinformowała o uroczystościach pogrzebowych.

"Zawiadamiamy, że po długiej chorobie zmarła spokojnie we własnym domu Alina Janowska. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 listopada w poniedziałek o godz. 12:00 przy ul. Hozjusza 2 w Warszawie oraz o 14:00 na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Wieczór wspomnień w Forcie Sokolnickiego przy ul. Czarnieckiego 51 rozpocznie się o godz. 16:00. Na wspólne pożegnanie zapraszają: mąż, dzieci i wnuki” - czytamy w komunikacie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej.

Aktorka urodziła się 16 kwietnia 1923 r. Wzięła udział w Powstaniu Warszawskim, przyłączając się do niego już 1 sierpnia. Była łączniczką dowództwa Batalionu "Kiliński”. Po wojnie drogę do wielkiej kariery aktorskiej otworzyła jej rola w słynnych "Zakazanych piosenkach" Leonarda Buczkowskiego.

Potem pojawiła się w "Skarbie" (w tym samym roku zdała też eksternistycznie egzamin aktorski) i pogodziła się na dobre, że to nie taniec, z którym wiązała swoją przyszłość, a film jest jej pisany. Od tamtej pory regularnie pojawiała się na ekranie, można ją było zobaczyć w "Powrocie", "Wojnie domowej", "Stawce większej niż życie", "Podróży za jeden uśmiech", "Lalce", "Złotopolskich", "Plebanii". Ostatni raz przed kamerami wystąpiła w 2011 r., gościnnie w "Na dobre i na złe".

d3ao5qa

Aktorka była żoną architekta i szermierza Wojciecha Zabłockiego. Miała troje dzieci - córkę Agatę z pierwszym mężem, Andrzejem Boreckim. Z drugim mężem Wojciechem Zabłockim, syna Michała i córkę Katarzynę..

Alina Janowska wspomina "Wojnę domową":

d3ao5qa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ao5qa
d3ao5qa