Trwa ładowanie...

Wstrząsający proces. Ofiara Weinsteina dostała ataku paniki podczas przesłuchania

Jessica Mann zeznawała przeciwko Harvey'owi Weinsteinowi w procesie o wielokrotne gwałty. Była dociskana przez prawników do tego stopnia, że wyjawiła, że gdy była młodsza, była wykorzystana seksualnie. Z relacji wynika, że Weinstein w czasie jej przesłuchania... przysnął.

Wstrząsający proces. Ofiara Weinsteina dostała ataku paniki podczas przesłuchaniaŹródło: Getty Images
d4jrha4
d4jrha4

Trwa proces przeciwko Harvey'owi Weinsteinowi - producentowi i gwiazdorowi Hollywood. Jest oskarżony o gwałty i wykorzystywanie seksualne kilku kobiet. Przesłuchania kolejnych świadków odsłaniają kolejne przerażające i szokujące karty tej sprawy. Pisaliśmy wam już o tym, co w sądzie zeznała aktorka "Rodziny Soprano", Annabella Sciorra. Kluczowym świadkiem jest też Jessica Mann, która złożyła już swoje zeznania. Były wstrząsające.

Zobacz: Harvey Wesintein oskarżony o molestowanie. Jaka przyszłość czeka przyjaciela Weroniki Rosati?

Mann szczegółowo opisała genitalia oskarżonego. Podczas jednej z imprez Weinstein, pod pretekstem rozmowy o roli w nadchodzącym filmie o wampirach, zwabił ją do pokoju i zgwałcił oralnie.

d4jrha4

- Zaczęłam udawać orgazm, żeby jak najszybciej się stamtąd wydostać - zeznała Mann, której przyjaciółka stała za drzwiami hotelowego apartamentu. - Nic jej nie powiedziałam, bo byłam zbyt przerażona i zmieszana.

- Kiedy pierwszy raz zobaczyłam go całkiem nagiego, pomyślałam, że jest hermafrodytą.

Mann zeznała, że Weinstein ma koszmarną bliznę, być może na skutek poparzenia. Twierdzi też, że oskarżony jest zdeformowany - nie ma jąder, a budowa jego organów płciowych sugeruje, że ma waginę.

W ogniu pytań

Podczas kolejnego posiedzenia sądu tym razem to prawnicy Weinsteina zadawali świadkowi pytania. Obrońcy producenta próbowali podkreślić, że Jessica Mann po tym, jak rzekomo została zgwałcona, utrzymywała kontakt z Weinsteinem i prosiła go o pomoc, by wkręcał ją na różne branżowe imprezy.

d4jrha4

Mann była przesłuchiwana przez ponad 4 godziny.

Pytania zadawała Donna Rotunno, prawniczka Weinsteina. Próbowała skłonić Mann do przyznania, że przez lata manipulowała producentem, by czerpać korzyści z tej znajomości.

Rotunno przeczytała maile, które Mann wysyłała producentowi po tym, gdy miał ją zaatakować w marcu 2013 r. W kwietniu tego samego roku Jessica pisała: "doceniam wszystko, co dla mnie robisz". W innej wiadomości pisała, że kocha Weinsteina i zawsze będzie, ale nie chce się czuć jako dziewczyna na telefon, gdy zapragnie kogoś mieć w swoim łóżku.

d4jrha4

Jessica miała także powiedzieć Weinsteinowi, że seks z nim był najlepszy, jaki w życiu przeżyła. Po tym, jak ją zgwałcił, wielokrotnie się z nim spotykała.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Mann tłumaczy to tym, że nie chciała, by producent poczuł, że jest dla niego zagrożeniem. Bała się też, że jeśli nie będzie potulna, dojdzie do kolejnych nadużyć z jego strony.

- Próbowałam przetrwać, poradzić sobie z tym, więc manipulacja była jakimś rozwiązaniem - powiedziała była aktorka.

d4jrha4

Prawniczka podkreśliła też, że Mann w latach 2013-17 pięć razy wysyłała Weinsteinowi swój nr telefonu.

W 2014 r. Jessica wysłała Weinsteinowi wiadomość z zaproszeniem, żeby poznał jej mamę. "Zobaczysz, skąd się biorą moje dobre geny" - pisała. W sądzie wyjaśniła, że zrobiła to, bo była przyciskana przez mamę, która nie znała prawdy o producencie.

Atak paniki

Po przerwie Mann odczytała osobisty list z 2014 r., który wysłała wtedy swojemu chłopakowi. Wyznała w nim, że była ofiarą molestowania seksualnego i opowiedziała też, czym była dla niej relacja z Weinsteinem.

d4jrha4

Przyznała, że traktowała go jak "substytut ojca", bo pomógł w jej karierze w Hollywood i zachęcał do działania. Mann przyznała, że Weinstein przypominał jej ojca, bo on też spotykał się z młodszymi kobietami. Z przerażeniem stwierdziła, że sama stała się właśnie taką młodszą kochanką.

attends The Weinstein Company & Netflix's 2014 Golden Globes After Party presented by Bombardier, FIJI Water, Lexus, Laura Mercier, Marie Claire and Yucaipa Films at The Beverly Hilton Hotel on January 12, 2014 in Beverly Hills, California. Getty Images
attends The Weinstein Company & Netflix's 2014 Golden Globes After Party presented by Bombardier, FIJI Water, Lexus, Laura Mercier, Marie Claire and Yucaipa Films at The Beverly Hilton Hotel on January 12, 2014 in Beverly Hills, California. Źródło: Getty Images

- Pamiętam dzień, w którym zrozumiałam, że próbuję kontrolować sytuację, bo kiedyś zostałam wykorzystana seksualnie. Mieszałam się w relacje i myślałam, że mam nad nimi kontrolę - wyznała, po czym kompletnie się załamała.

d4jrha4

Mann nie była w stanie dalej czytać. Gdy prawniczka Weinsteina chciała dopytać, czy do ataku doszło, gdy była młodsza, zalewała się łzami. Krzyczała i nie była w stanie się kontrolować.

Zarządzono krótką przerwę, ale - jak podaje CNN - Mann dalej płakała. W końcu zaczęła hiper wentylować. Miała atak paniki.

Jaka była reakcja Weinsteina na to, co działo się na sali sądowej? CNN podaje, że oskarżony o gwałty producent, przysnął...

Sędzia przerwał przesłuchanie. Mann będzie jeszcze zeznawać w procesie.

d4jrha4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jrha4