Trwa ładowanie...

"Wszystkie nieprzespane noce" wśród najlepszych filmów 2017. To nie pierwsze wyróżnienie dla Michała Marczaka

Za granicami naszego kraju rodzime produkcje są doceniane. Film "Wszystkie nieprzespane noce" w reżyserii Michała Marczaka został zakwalifikowany do zestawienia "25 najlepszych filmowych momentów 2017 r.".

"Wszystkie nieprzespane noce" wśród najlepszych filmów 2017. To nie pierwsze wyróżnienie dla Michała MarczakaŹródło: Materiały prasowe
d2cazrc
d2cazrc

Zestawienie zostało opublikowane na stronie IndieWire, a autorem zestawienia jest krytyk filmowy David Ehrlich.

Ehrlich o filmie "Wszystkie nieprzespane noce" pisze: "Niezapomniany moment: hipnotyzująca, swobodna odyseja, która krąży w mglistym roku w roztopionym życiu dwóch polskich dwudziestoparolatków. Ten niesklasyfikowany cud zasłania przepaść między fikcją a dokumentem, rozróżnienie jest ostatecznie nieistotne(...). Od początku do końca film jest pełen ducha wyzwolenia. Ale pamiętajmy, że wolność może być kulą u nogi; nie ma nic bardziej ograniczającego niż potencjał nieskończonej możliwości. To uczucie najlepiej oddaje widok młodego bohatera filmu, baletycznie wirującego w ruchu - może utknąć w miejscu, podczas gdy świat porusza się do przodu, ale nie można oderwać od niego wzroku".

Oprócz polskiego filmu Ehrilich umieszcza w zestawieniu kontrowersyjne produkcje, takie jak "mother!" albo "Uciekaj!". W publikacji uwzględniona została "Lady Bird", doceniona przez wielu krytyków.

"Wszystkie nieprzespane noce" otrzymały m.in. nagrodę publiczności na festiwalu Nowe Horyzonty i prestiżową nagrodę festiwalu Sundance.

Zobacz zwiastun filmu "Wszystkie nieprzespane noce":

"Wszystkie nieprzespane noce" to błyskotliwy portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, w których powstała najbardziej intymna i prawdziwa opowieść o młodych ludziach od czasu "Niewinnych czarodziejów" Andrzeja Wajdy.

Wszystkie nieprzespane noce Materiały prasowe
Wszystkie nieprzespane noce Źródło: Materiały prasowe

Artykuł "Indiewire" znajdziesz TUTAJ.

"Wszystkie nieprzespane noce" na liście najlepszych dokumentów XXI w.:

d2cazrc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cazrc