Trwa ładowanie...

Wybierz się na najbardziej kosmiczną przygodę roku. "Strażnicy Galaktyki Vol. 2" już na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce powraca, by rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków, Petera Quilla znanego jako Star-Lord. Proste z pozoru zadanie staje się początkiem przygody, w której dawni wrogowie staną się sojusznikami. Superprodukcja "Strażnicy Galaktyki Vol. 2" już od 20 września dostępna na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD.

Share
Wybierz się na najbardziej kosmiczną przygodę roku. "Strażnicy Galaktyki Vol. 2" już na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD
Źródło: Materiały prasowe
d3bm27b

Pokonanie Ronana przyniosło Strażnikom Galaktyki sławę i uznanie w najdalszych zakątkach kosmosu, co przekłada się na znaczący wzrost zainteresowania ich usługami. Niekiedy jednak Strażnicy otrzymują propozycje, których nie mogą odrzucić. Tak było kiedy nacja Sprzymierzonych zaproponowała im ochronę cennych ogniw energetycznych. Ogniw, które wcześniej próbowała ukraść Nebula (Pom Klementieff), siostra Gamory (Zoe Saldana). I to jej uwolnienie ma być wynagrodzeniem za dobrze wykonaną pracę. Niestety, Rocket (Bradley Cooper)
postanawia przywłaszczyć sobie kilka ogniw, co sprawia, że Strażnicy z bohaterów stają się jednymi z najbardziej poszukiwanych istot w galaktyce. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi im tajemniczy Ego (Kurt Russell), przedstawiający się jako… ojciec Petera Quilla (Chris Pratt)
. Za jego namową Peter, Gamora i Drax (Dave Bautista) udają się w podróż na jego rodzinna planetę, podczas gdy Rocket i Groot (Vin Diesel)
podejmują się pozostania na pokładzie ich uszkodzonego statku kosmicznego i naprawianie go. Nieświadomie Strażnicy Galaktyki wplątują się w największą przygodę swojego życia.

Najwięksi i najbardziej niepoprawni bohaterowie galaktyki powracają w drugiej części swoich przygód. "Strażnicy Galaktyki Vol.2" w reżyserii i na podstawie scenariusza Jamesa Gunna to kontynuacja jednego z największych filmowych przebojów ostatnich lat i jedna z najbardziej dochodowych produkcji tego roku. Główne role zagrali w niej: Chris Pratt ("Jurassic World"), Zoe Saldana ("Avatar"), Dave Bautista ("Spectre"), Vin Diesel ("Szybcy i wściekli"), Bradley Cooper ("Kac Vegas"), Michael Rooker ("Jumper"), Karen Gillan ("Big Short"), Pom Klementieff ("Oldboy") oraz trzykrotnie nominowany do Oscara® Sylvester Stallone ("Creed") i nominowany do Złotego Globu Kurt Russell ("Nienawistna ósemka").

d3bm27b

W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom użyczyli znani aktorzy: Paweł Małaszyński (Peter Quill), Paulina Holtz (Gamora), Artur Dziurman (Drax Niszczyciel), Robert Jarociński (Groot), Jacek Braciak (Rocket Raccoon), Paweł Wawrzecki (Yondu Udonta), Julia Kijowska (Nebula), Aleksandra Radwan (Mantis), Sławomir Orzechowski (Stakar Ogord), Jerzy Kryszak (Ego) i Magdalena Popławska (Ayesha).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Strażnicy Galaktyki po raz pierwszy pojawili się na łamach magazynu "Marvel Super-Heroes" w 1969 r. Powołani do życia przez Arnolda Drake’a i Gene’a Colana tworzyli wyjątkową, bo złożoną z ostatnich przedstawicieli nieistniejących już gatunków drużynę bohaterów, którzy w XXXI wieku walczyli o przetrwanie oraz, jak to w komiksach bywa, o wolność i sprawiedliwość.

– Przystępując do pracy nad "Strażnikami Galaktyki Vol.2" chciałem, żeby ten film był faktyczną kontynuacją części pierwszej. Wiele sequeli nie jest dobrych, ponieważ ich twórcy starają się w nich powtórzyć to, co spodobało się widzom w części pierwszej. I w rezultacie robią jeszcze raz ten sam film. Dla mnie najważniejsi byli i są bohaterowie. Chciałem pokazać jak dorastają i się zmieniają stając się nowymi oraz innymi istotami. Widzowie byli zaskoczeni pierwszą częścią i mam nadzieję, że będą zaskoczeni również jej kontynuacją. Starałem się podarować im coś nowego i odmiennego od tego, co już znają – mówi o scenarzysta i reżyser filmu James Gunn.

d3bm27b

W lutym 2017 r. odbyły się pierwsze pokazy testowe, na których "Strażnicy Galaktyki Vol. 2" zostali ocenieni na 100 punktów (na 100 możliwych), zdobywając najwyższe notowania ze wszystkich produkcji zrealizowanych na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel.

Sporo czasu Jamesowi Gunnowi zajęło skompletowanie ścieżki dźwiękowej do filmu. Piosenki z pierwszej części „Strażników Galaktyki” zostały wydane na płycie i zdobyły status platynowego krążka, zatem stworzenie równie udanego soundtracku było prawdziwym wyzwanie. W "Strażnikach Galaktyki Vol. 2" widzowie usłyszą takie utwory jak "The Chain" zespołu Fleetwood Mac "Mr. Blue Sky" zespołu Electric Light Orchestra, "Fox on the Run" zespołu Sweet, "Bring It On Home to Me" Sama Cooke’a, "My Sweet Lord" George’a Harrisona oraz "Father and Son" Cata Stevensa.

Światowa premiera "Strażników Galaktyki Vol. 2" odbyła się 10 kwietnia 2017 r. w Tokio. Na ekrany światowych kin film wszedł 5 maja z miejsca zdobywając entuzjastyczne opinie zarówno widzów jak i krytyków. W ciągu zaledwie pierwszego weekendu wyświetlania za oceanem superprodukcja odnotowała w zestawieniu box office przychód w wysokości ponad 146 mln dol.! W sumie obraz zarobił w kinach ponad 860 mln dol.!

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:
Reportaż z planu filmowego "Strażnicy Galaktyki Vol. 2":
- Wywiad z reżyserem Jamesem Gunnem
- Muzyka z filmu „Strażnicy Galaktyki Vol. 2”
- Żywe planety i gadające drzewa
- Obsada
Teledysk "Guardians Inferno"
Gagi
Sceny niewykorzystane
Komentarz Audio
Film dostępny także w wydaniach pakietowych:
Strażnicy Galaktyki Pakiet 2 filmów DVD
Strażnicy Galaktyki Pakiet 2 filmów Blu-ray™
Więcej na stronie.

d3bm27b

Podziel się opinią

Share
d3bm27b
d3bm27b