Trwa ładowanie...
yola czaderska-hayek
10-12-2016 14:01

Yola Czaderska-Hayek: hollywoodzka korespondentka WP wyróżniona prestiżową nagrodą "Motion Picture Mothers"

Zza oceanu dotarła do nas świetna wiadomość. Nasza hollywoodzka korespondentka filmowa Yola Czaderska-Hayek otrzyma w sobotni wieczór prestiżową nagrodę przyznawaną przez charytatywną organizację skupiająca matki znanych filmowców - "Motion Picture Mothers". Gratulujemy!

Yola Czaderska-Hayek: hollywoodzka korespondentka WP wyróżniona prestiżową nagrodą "Motion Picture Mothers"Źródło: AKPA
d363keu
d363keu

Jak donosi Polskie Radio, Yolę Czaderską-Hayek* uhonorowano za szczodrość finansową, talent i wsparcie organizacyjne.*

"Motion Picture Mothers" działa przy "Motion Picture and Television Fund" - najstarszej hollywoodzkiej organizacji charytatywnej, która została powołana do życia 95 lat temu. Jej zadaniem jest pomaganie i wspieranie byłych pracowników przemysłu filmowego, którzy znaleźli się w potrzebie. Na czele organizacji stoi rada złożona z takich sław jak Michael Douglas czy Steven Spielberg.

- Jestem zawsze sobą. To się akceptuje lub nie. Take me or leave me! - śmieje się Yola Czaderska-Hayek. Od lat przeprowadza wywiady z największymi gwiazdami srebrnego ekranu. Jako jedyna Polka należy do prestiżowej organizacji Hollywood Foreign Press Association* i co roku oddaje swój głos na wybrane filmy startujące w wyścigu po Złote Globy.*

Autorka książek na temat Hollywood, korespondent filmowy, popularyzatorka sztuki i kultury polskiej w Hollywood. Osoba z kręgów high society. Pisze o sprawach bieżących filmu amerykańskiego, przeprowadza wywiady z największymi gwiazdami srebrnego ekranu, jest również kronikarzem i historykiem specjalizującym się w filmie westernowym oraz w tzw. złotej erze celuloidowej metropolii. Przeprowadziła także szereg wywiadów z prezydentami Stanów Zjednoczonych oraz ze znanymi politykami.

Na łamach serwisu filmowego Wirtualnej Polski publikuje wywiady z największymi gwiazdami i legendami Hollywood jak Tom Hanks, Harrison Ford, Woody Allen czy Dwayne „Rock” Johnson.

d363keu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d363keu