Trwa ładowanie...
Aktualności

Zarejestrowano nowy zarząd TVP

Share
Zarejestrowano nowy zarząd TVP
d3y2pla

Sąd rejestrowy zarejestrował nowy zarząd TVP z prezesem Romualdem Orłem na czele. KRS nie uwzględnił tym samym uwag ministra skarbu, w których podnoszono wątpliwości co do legalności wyboru władz spółki.

"Sąd w swoim postanowieniu uwzględnił wniosek TVP. Z rejestru wykreśleni zostali członkowie zarządu oddelegowani z Rady Nadzorczej - p.o. prezes Tomasz Szatkowski oraz Małgorzata Wiśnicka-Hińcza, a wpisani prezes Romuald Orzeł oraz członkowie zarządu: Włodzimierz Ławniczak, Przemysław Tejkowski i Paweł Paluch" - powiedział w środę PAP rzecznik warszawskiego sądu okręgowego sędzia Wojciech Małek.

Jednocześnie Paluch wykreślony został z funkcji prokurenta TVP.

d3y2pla

Nowy zarząd TVP został wybrany 19 grudnia. Od tego wyboru odcięło się Ministerstwo Skarbu, twierdząc, że jest on czysto polityczny. Resort tuż po wyborze zgłaszał wątpliwości co do formy wyboru i warunków konkursu na zarząd spółki i oświadczył, że zgłasza wotum separatum.

Przed świętami resort zgłosił też w KRS swoje uwagi do wniosku o rejestrację nowego zarządu. Uwagi ministerstwa dotyczyły m.in. faktu, że wybrany ostatecznie prezes TVP złożył wcześniej rezygnację z udziału w konkursie, a jeden z wybranych członków zarządu kandydował jedynie na stanowisko prezesa.

"Pismo ministra trafiło do akt sprawy, ale - jak widać - nie miało wpływu na treść postanowienia" - powiedział PAP sędzia Małek.

Zobacz także:

d3y2pla

**[

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d3y2pla

Podziel się opinią

Share
d3y2pla
d3y2pla