WP

Zbierają na festiwal filmów Kieślowskiego. Bo minister nie dał pieniędzy

Festiwal twórczości Krzysztofa Kieślowskiego nie dostał dotacji z Ministerstwa Kultury. Brakuje 40 tysięcy złotych. Do pomocy namawiają m.in. Krystyna Janda, Jerzy i Maciej Stuhr, Agnieszka Holland czy Robert Więckiewicz. Został jeden dzień zbiórki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr i Krzysztof Kieślowski. Festiwal nie dostał dotacji ministra kultury
Maciej Stuhr i Krzysztof Kieślowski. Festiwal nie dostał dotacji ministra kultury (East News)
WP

Festiwal Hommage à Kieslowski odbywa się od ośmiu lat w Sokołowsku na Dolnym Śląsku - miasteczku, w którym Krzysztof Kieślowski mieszkał i chodził do szkoły.

W tym roku po raz pierwszy festiwal nie otrzymał dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Facebook.com
Podziel się
WP

- Stąd nasz pomysł, aby zwrócić się do widzów, przyjaciół kina, wielbicieli Krzysztofa Kieślowskiego, jego pracy, ale także wszystkich, którym zależy na wspieraniu polskiej kultury i jej rozwoju.– apelują organizatorzy na stronie crowdfundingowej odpalprojekt.pl.

Wciąż brakuje 30 tysięcy złotych do domknięcia budżetu. Na razie zebrano 30 z potrzebnych 60 tysięcy złotych. Festiwal miałby odbyć się w dniach 14-16 września.

O wsparcie festiwalu prosi m.in. Jerzy Stuhr: „Proszę wszystkich o wsparcie spotkania, które od lat odbywa się w przepięknej atmosferze Sokołowska. Krzysztof Kieślowski tam się wychował, chodził do szkoły, a dzisiaj obywają się tam imprezy, które dokumentują i wspominają jego postać i twórczość. Gorąco proszę o wsparcie, gdyż znikąd żadnej oficjalnej państwowej pomocy to przedsięwzięcie nie ma, a Krzysztof Kieślowski jest naszym wielkim skarbem”.

WP
East News/ Szapołowska w Dekalogu Sześć
Podziel się

Krystyna Janda apeluje: „Kieślowski w naszym sercu jest ciągle, coraz bardziej żywy. Prosimy, żebyście tam byli, pomogli, żebyście sprawili, by ten festiwal mógł odbyć się w tym roku”.

Także Agnieszka Holland prosi o pomoc: „Chciałabym państwa skłonić do poparcia finansowego bardzo szczególnego festiwalu ku czci Krzysztofa Kieślowskiego. Duch Krzysztofa, który był moim przyjacielem i wielkim artystą, unosi się nad tym miejscem i inspiruje do analizy dzisiejszego stanu kina, wymiany poglądów, odniesienia się do dziedzictwa, które Krzysztof zostawił i które jest ciągle żywe. Sokołowsko jest miejscem, gdzie nie tylko się tę twórczość bada, pielęgnuje, ale uaktualnia ją i łączy z żywymi nurtami współczesnego kina.

WP

Oficjalna strona festiwalu:
http://www.hommageakieslowski.pl/pl/

Strona na której można dofinansować festiwal:
https://odpalprojekt.pl/p/hommageakieslowski

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP