Trwa ładowanie...

Zenek Martyniuk nie wyobrażał sobie filmu o sobie bez jednej piosenki. Dopiął swego!

Już wkrótce na ekranach kin zobaczymy film o królu disco polo. Trwają ostatnie prace nad produkcją, w które Zenek Martyniuk jest w pełni zaangażowany. Lider zespołu Akcent długo walczył, by widzowie mogli usłyszeć piosenkę, od której zaczęła się jego przygoda z muzyką. Na drodze stały Natalia Kukulska i Halina Frąckowiak.

Zenek Martyniuk nie wyobrażał sobie filmu o sobie bez jednej piosenki. Dopiął swego!Źródło: East News
d13ymhe
d13ymhe

Już w Walentynki do kin trafi film Jana Hryniaka o życiu Zenka Martyniuka. Jednym z współproducentów obrazu jest Jacek Kurski. Już teraz mówi się, że to będzie hit.

Zenek Martyniuk był obecny na planie produkcji i koordynował prace na nią. Okazuje się, że marzył, by w filmie wybrzmiała piosenka "Papierowy księżyc". W 1986 roku Halina Frąckowiak podbiła tym utworem festiwal w Opolu. Przed telewizorem oglądał ją wówczas nastoletni Zenek, który od tego momentu zapragnął występować na scenie. Na swoich pierwszych koncertach śpiewał przebój Frąckowiak.

Nic dziwnego, że nie wyobrażał sobie filmu o sobie bez tej piosenki. Okazało się jednak, że musi prosić o zgodę na jej wykorzystanie kilka osób. Muzykę do hitu stworzył Jarosław Kukulski, a prawami do niej po jego śmierci zarządzają dzieci kompozytora. Natalia Kukulska długo wahała się, czy udostępnić utwór Martyniukowi. Nie chciała, aby "Papierowy księżyc" kojarzył się z disco polo. Dopiero po osobistej prośbie od Zenka zmieniła zdanie.

Łatwiej było z wdową po autorze tekstu, Januszu Kondratowiczu, która nie widziała problemu. Najdłużej Martyniuk walczył o aprobatę Frąckowiak.

d13ymhe

- Ta piosenka jest dla mnie bardzo ważna, bo wbrew pozorom opowiada o smutnym okresie w moim życiu. Miałam wiele propozycji dotyczących jej wykorzystania, do każdej z nich podchodziłam bardzo ostrożnie i nie zawsze mówiłam „tak”. Nie znam pana Zenona osobiście, więc potrzebowałam chwili namysłu. Ostatecznie uznałam, że skoro „Papierowy księżyc” sprawił mu tak wielką radość, to widzowie powinni usłyszeć tę piosenkę w filmie o nim - powiedziała "Super Expressowi" gwiazda.

d13ymhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ymhe