Trwa ładowanie...
d17xeab

"Zenek". Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Mamy zwiastun produkcji TVP

Trwają prace nad filmem "Zenek", który opowie o karierze, miłości i życiowych wzlotach i upadkach króla disco polo, Zenona Martyniuka. Do sieci trafił zwiastun produkcji TVP. Poznaliśmy też datę premiery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zenon Martyniuk podbił muzyczną Polskę
Zenon Martyniuk podbił muzyczną Polskę (ONS.pl)
d17xeab

Film "Zenek" to opowieść pokazująca prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia.
Inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Martyniuka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

ZOBACZ TEŻ: Radek Liszewski o disco polo: "W latach '90 to nie było wybitne i najwyższych lotów"

Film pokazuje postać Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat 80. W karierze muzycznej wspiera go wujek - zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk debiutuje przed publicznością. Jest jego nauczycielem, rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki. Przyjaciel Kazik i romskie środowisko kształtują muzyczny styl artysty.

d17xeab

Trwają jeszcze zdjęcia do filmu "Zenek". Powstają głównie na Podlasiu - w Bielsku Podlaskim oraz Gredelach, rodzinnej wsi piosenkarza.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, a autorką scenariusza Marta Hryniak. Występują m.in. Jakub Zając, Krzysztof Czeczot, Klara Bielawka i Jan Frycz. Producentem jest TVP.

Premiera filmu "Zenek" 14 lutego 2020 r.

d17xeab

Podziel się opinią

Share
d17xeab
d17xeab