Trwa ładowanie...

"Zenek". Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Mamy zwiastun produkcji TVP

Trwają prace nad filmem "Zenek", który opowie o karierze, miłości i życiowych wzlotach i upadkach króla disco polo, Zenona Martyniuka. Do sieci trafił zwiastun produkcji TVP. Poznaliśmy też datę premiery.

Share
"Zenek". Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Mamy zwiastun produkcji TVP
Źródło: ONS.pl
dowzyrd

Film "Zenek" to opowieść pokazująca prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia.
Inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Martyniuka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

ZOBACZ TEŻ: Radek Liszewski o disco polo: "W latach '90 to nie było wybitne i najwyższych lotów"

Film pokazuje postać Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat 80. W karierze muzycznej wspiera go wujek - zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk debiutuje przed publicznością. Jest jego nauczycielem, rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki. Przyjaciel Kazik i romskie środowisko kształtują muzyczny styl artysty.

dowzyrd

Trwają jeszcze zdjęcia do filmu "Zenek". Powstają głównie na Podlasiu - w Bielsku Podlaskim oraz Gredelach, rodzinnej wsi piosenkarza.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, a autorką scenariusza Marta Hryniak. Występują m.in. Jakub Zając, Krzysztof Czeczot, Klara Bielawka i Jan Frycz. Producentem jest TVP.

Premiera filmu "Zenek" 14 lutego 2020 r.

dowzyrd

Podziel się opinią

Share
dowzyrd
dowzyrd