WP

"Zimna wojna" na liście najlepszych filmów roku wg magazynu "Empire"

"Zimna wojna" została uznana za jeden z najlepszych filmów w tym roku – pojawiła się na prestiżowej liście magazynu "Empire". Film Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara 2019.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zimna wojna" wśród 20 najlepszych filmów roku wg magazynu "Empire"
"Zimna wojna" wśród 20 najlepszych filmów roku wg magazynu "Empire" (Youtube.com)
WP

"Zimna wojna": na liście najlepszych filmów roku magazynu "Empire"

Brytyjski magazyn filmowy "Empire" jak co roku przygotował zestawienie 20 najlepszych filmów 2018 roku. Na prestiżowej liście znalazły się hollywoodzkie produkcje takie jak "Avengers: Wojna bez granic", czy oscarowe "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Na 16 miejscu zestawienia pojawił się film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna".

"To intymny, głęboko osobisty, czarno-biały polski film o miłościmiłości i muzyce folkowej. Pierwszy od czasu "Idy" film Pawła Pawlikowskiego jest od niej mniej wymagający, ale nie mniej niekonwencjonalny w portretowaniu niemożliwego związku w zawoalowanych scenach z kolejnych lat - jak w jazzie. To sceny, których nie widzimy, są niemalże najważniejsze. Obejrzyjcie dla niezwykłych zdjęć, zostańcie dla zaskakująco ważnego zakończenia" – czytamy w uzasadnieniu magazynu "Empire"

WP

"Zimna wojna" doceniona przez krytyków i dziennikarzy na całym świecie

Od czasu premiery, "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego jest filmem docenianym na całym świecie. Krytycy zachwycają się kreacjami aktorskimi Joanny Kulig i Tomasza Kota. Film został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię i jest polskim kandydatem do Oscara 2019.

"Zimna wojna" to historia, która rozgrywa się w latach 50. i 60. XX wieku. Zula (Joanna Kulig) i Wiktor (Tomasz Kot) nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem.

Pełna lista najlepszych filmów 2018 roku wg.brytyjskiego magazynu "Empire"

WP

W zestawieniu dziennikarze magazynu "Empire" uwzględenili zarówno hollywoodzkie superprodukcje, jak i docenione w przez krytyków produkcje takie jak "Ciche miejsce". Na liście nie zabrakło również oscarowych filmów takich jak "Lady Bird". Na liście pojawił się również najnowszy film Damiena Chazelle "Pierwszy człowiek" z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

 1. "Avengers: Wojna bez granic"
 2. "Mission: Impossible - Fallout"
 3. "Ciche miejsce"
 4. "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
 5. "Czarna Pantera"
 6. "Pierwszy człowiek"
 7. "Lady Bird"
 8. "Narodziny gwiazdy"
 9. "Nić widmo"
 10. "BlacKkKlansman"
 11. "Mandy"
 12. "Roma"
 13. "Dziedzictwo. Hereditary"
 14. "Wyspa psów"
 15. "Anihilacja"
 16. "Zimna wojna"
 17. "Coco"
 18. "Leave No Trace"
 19. "Nigdy cię tu nie było"
 20. "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP