Trwa ładowanie...

"Zimna wojna": pierwsze zdjęcia z najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego

Na początku sierpnia padł ostatni klaps na planie nowego filmu Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Tym razem twórcy nagrodzonej Oscarem "Idy" przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie... muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Share
"Zimna wojna": pierwsze zdjęcia z najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego
Źródło: kino świat
d3cuim7

W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal.

Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia bieżącego roku. Ekipa kręciła film nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji. Premiera w przyszłym roku.

Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską.

d3cuim7

Polskim producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Reżyserem filmu jest Paweł Pawlikowski, tworca "Idy". Tak o nim wypowiadał się Borys Szyc w rozmowie z WP: "Niesamowity facet. Udało mu się zachować wrażliwość i niewinność młodego chłopaka. Zwraca uwagę na szczegóły, nie lubi naddatków i słusznie uważa, że w prostocie grania każdy szczegół coś znaczy. Niezwykle cieszę się z tego spotkania. Lubię w nim jego wewnętrzną siłę połączoną z opanowaniem. To człowiek trzymający wokół siebie parasol chroniący go przed ludźmi, którzy chcą zmienić jego sposób postrzegania".

Paweł Pawlikowski kręci nowy filmy:

Paweł Pawlikowski,Oscar, Ida East News
Paweł Pawlikowski,Oscar, Ida Źródło: East News
d3cuim7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cuim7
d3cuim7