Trwa ładowanie...

Złote Globy 2017: "La La Land", "Elle" i Meryl Streep największymi zwycięzcami

W niedzielę wieczorem w Los Angeles odbyła się 74. Gala wręczenia Złotych Globów. Nagród filmowych i telewizyjnych przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA), którego członkinią jest nasza korespondentka Yola Czaderska-Hayek. Największą liczbę nagród, zgodnie z przewidywaniami, zdobył film "La La Land", który jest tym samym mocnym kandydatem do nadchodzących Oscarów.
Share
Meryl Streep ze Złotym Globem za całokształt twórczości
Meryl Streep ze Złotym Globem za całokształt twórczościŹródło: Getty Images
d1qo02s

Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara, która miała już na swym koncie osiem Złotych Globów, została nagrodzona honorowym Złotym Globem za całokształt twórczości.

Meryl Streep jest najczęściej nagradzaną i najczęściej nominowaną przez HFPA aktorką.

Pierwszy raz w swej karierze Złoty Glob odebrał Ryan Gosling. Uhonorowano go za główną rolę w filmie muzycznym "La La Land", w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu.

d1qo02s

Złoty Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu otrzymała Emma Stone, także za "La La Land". Twórcę tego filmu, Damiena Chazelle'a, nagrodzono dwoma Złotymi Globami: za reżyserię i scenariusz. "La La Land" triumfował także w kategoriach najlepsza komedia lub musical i muzyka w filmie fabularnym. Tym samym "La La Land" został najbardziej nagradzanym filmem w historii nagrody.

Najlepszym filmem dramatycznym został obraz "Moonlight" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa.

Za najlepszy film zagraniczny uznano dramat "Elle". Ponadto za rolę w filmie Paula Verhoevena w kategorii aktorka w filmie dramatycznym otrzymała Isabelle Huppert.

d1qo02s

Najlepszym aktorem w filmie dramatycznym został Casey Affleck za rolę w obrazie "Manchester by the Sea". To pierwszy Złoty Glob w jego karierze. Casey Affleck jest młodszym bratem gwiazdy Hollywood, Bena Afflecka.

Odbywająca się w Los Angeles gala prowadzona była przez Jimmy'ego Falona, popularnego amerykańskiego komika i prezentera prowadzącego Saturday Night Live i The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Nagrody Złotych Globów uważane są za ważne wskazówki, kto może liczyć na najbardziej prestiżowe trofea w branży filmowej, czyli na wręczane później Oscary.

ZŁOTE GLOBY 2017 - PEŁNA LISTA ZWYCIĘZCÓW W KATEGORIACH FILMOWYCH:

Film dramatyczny: "Moonlight"

d1qo02s

Film komediowy lub musical: "La La Land"

Film animowany: "Zwierzogród"

Film zagraniczny: "Elle"

Aktor w filmie dramatycznym: Casey Affleck ("Manchester by the Sea")

d1qo02s

Aktorka w filmie dramatycznym: Isabelle Huppert ("Elle")

Aktor w komedii lub musicalu: Ryan Gosling ("La La Land")

Aktorka w komedii lub musicalu: Emma Stone ("La La Land")

Aktor drugoplanowy: Aaron Taylor-Johnson ("Zwierzęta nocy")

Aktorka drugoplanowa: Viola Davis ("Fences")

Reżyseria: Damien Chazelle ("La La Land")

Scenariusz: Damien Chazelle ("La La Land")

Muzyka w filmie fabularnym: Justin Hurwitz ("La La Land")

d1qo02s

Podziel się opinią

Share
d1qo02s
d1qo02s