Trwa ładowanie...

Zmarł Jan Kobuszewski. Aktora żegna prezydent Andrzej Duda

Wybitny polski aktor odszedł w wieku 85 lat. Teraz Andrzej Duda poświęcił mu wpis na Twitterze.

Zmarł Jan Kobuszewski. Aktora żegna prezydent Andrzej DudaŹródło: ONS.pl
d4igsp0
d4igsp0

"Odszedł Pan Jan Kobuszewski. Jakiś ciepły promyk zgasł. RiP" napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

W kwietniu tego roku Duda złożył życzenia aktorowi z okazji 85 urodzin.

d4igsp0

"Wielce Szanowny Panie - Dostojny Jubilacie! Z okazji Pańskich 85. urodzin składam najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dzisiejszy wyjątkowy jubileusz stanowi znakomitą okazję, aby przekazać Panu wyrazy uznania dla Pana dorobku artystycznego, który zajmuje trwałe miejsce w dziejach polskiej kultury." - napisał wtedy prezydent. Całość można przeczytać tutaj.

Wielkiego aktora żegnają inni znani Polacy.

Jan Kobuszewski był aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, szerokiej publiczności znany był głównie z ról komediowych oraz udziału w telewizyjnych programach rozrywkowych. Dziadek z audycji radiowej "Rodzina Poszepszyńskich”, narrator w telewizyjnej dobranocce o wróblu Ćwirku.

d4igsp0

Urodził się 19 kwietnia 1934 roku w Warszawie. Skończył Szkołę Dramatyczną Teatru Lalek i PWST w Warszawie (1956). Do 1976 roku występował na deskach Teatru Młodej Warszawy, później stołecznego Teatru Polskiego i Narodowego. Grał w takich sztukach, jak m.in. "Król Lear” Szekspira, "Płaszcz” Gogola, "Kordian” Słowackiego, "Dziady” Mickiewicza. W 1976 roku związał się z komediowym Teatrem Kwadrat. W 1991 roku wystąpił jako Lucky w sztuce "Czekając na Godota” Becketta, na scenie Teatru Narodowego. Od 1957 roku związany z Teatrem TV, zagrał w ponad 60-ciu spektaklach. Był mężem Hanny Zembrzuskiej i wujem Wiktora Zborowskiego. Miał córkę Marynę.

d4igsp0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4igsp0