Trwa ładowanie...
d2y6jw1

Znamy datę pogrzebu Grzegorza Królikiewicza. Wybitny reżyser odszedł 21 września

Pogrzeb Grzegorz Królikiewicza odbędzie się w poniedziałek 2 października w Łodzi. Wybitny twórca i wychowawca wielu pokoleń reżyserów odszedł wieku 78 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Królikiewicz był reżyserem i profesorem nauk filmowych
Grzegorz Królikiewicz był reżyserem i profesorem nauk filmowych (Materiały prasowe)
d2y6jw1

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi podała na swojej stronie informacje o szczegółach pochówku filmowca.

"Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 2 października (poniedziałek) o godz. 12.00 w jezuickim Kościele Parafii Najświętszego Imienia Jezus - ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi. Po nabożeństwie (ok. godz. 13.30) odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Łodzi, ul. Ogrodowa 43:" - czytamy.

Grzegorz Królikiewicz był autorem scenariuszy i reżyserem filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in. "Na wylot" (1972), "Wieczne pretensje" (1974), "Przypadek Pekosińskiego" (1993) czy "Sąsiady" (2014). Za swoje filmy został nagrodzony m.in. Nagrodą FIPRESCI na Festiwalu w Mannheim (za swój debiut "Na wylot"), Złotymi Lwami Festiwalu w Gdyni, czy nagrodą Specjalną Festiwalu w Karlovych Varach (obie nagrody za film "Przypadek Pekosińskiego"). Był autorem wielu książek poświęconych teorii kina.

d2y6jw1

"Konsekwentny w swojej osobnej, niezwykle oryginalnej, autorskiej drodze twórczej" - napisano na stronie PWSFTiT.

   PAP

Grzegorz Królikiewicz z Andrzejem Wajdą na IV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1977 r.

d2y6jw1

Podziel się opinią

Share

d2y6jw1

d2y6jw1