Trwa ładowanie...

Zoey Deutch - w jakich produkcjach można obejrzeć aktorkę?

Zoey Deutch to amerykańska aktorka i producentka filmowa znana z filmów takich jak "Zanim odejdę" czy "Swatamy swoich szefów". Jest też aktywistką, a do tego często pojawia się na okładkach czasopism i gości na listach najlepiej ubranych gwiazd.

Zoey Deutch - w jakich produkcjach można obejrzeć aktorkę?Źródło: http://beforeifallfilm.com, fot: Open Road Films
d4hf7qe
d4hf7qe

Zoey Deutch – życiorys

Zoey Deutch już w wieku pięciu lat uczęszczała na zajęcia z aktorstwa, a jako piętnastolatka rozpoczęła karierę w świecie filmu. Taka ścieżka zawodowa nie będzie zaskoczeniem, jeśli przyjrzymy się rodzinie artystki.

Matką Zoey Deutch jest aktorka Lea Thompson, a ojcem reżyser Howard Deutch. Również starsza siostra Zoey, czyli Madelyn Deutch, wybrała karierę w branży rozrywkowej, grając w filmach i seriach telewizyjnych, a także tworząc muzykę.

Sama Zoey Deutch zaczynała od występów w sitcomach i serialach, ale w ostatnich latach jej filmografia regulatnie poszerza się o kolejne filmy. Nie ogranicza się ona jedynie do aktorstwa, interesuje się modelingiem, a także bierze udział w akcjach społecznych (Time's Up) i wspiera organizacje non-profit (Water.org, Planned Parenthood, Dress for Success).

d4hf7qe

Zoey Deutch – kariera aktorska

Początki Zoey Deutch w branży telewizyjnej to rola w sitcomie "Nie ma to jak statek" w latach 2010–2011. Pojawiła się też w pojedynczych odcinkach "Agentów NCIS" i "Zabójczych umysłów: Okiem sprawcy". Większą rolę otrzymała w serialu "Ringer", gdzie zagrała jako Juliet Martin.

Najbardziej rozpoznawalne występy filmowe Zoey Deutch to jej kreacje w filmach "Akademia wampirów" (2014) i "Zanim odejdę" (2017), za które otrzymała nominacje do nagrody Teen Choice. Aktorka zagrała też u boku Jamesa Franco, Bryana Cranstona i Megan Mullally w komedii "Dlaczego on?" (2016).

Poza "Akademią wampirów" w głównej roli kobiecej Zoey Deutch obsadzono w filmach takich jak "Każdy by chciał" (2016) i "Flower" (2017). Aktorka pojawia się też w nagradzanym dramacie biograficznym "Disaster Artist" (2017), jak również w filmie "Zbuntowanym w zbożu" (2017) i debiutanckim filmie w reżyserii Lei Thompson – "The Year of Spectacular Men" (2017).

Zoey Deutch – najnowsze role

Najnowsze projekty, w jakie zaangażowała się Zoey Deutch to m.in. komedia Netfliksa "Swatamy swoich szefów" (2018) i komediodramat "The Professor" (2018) z Johnnym Deppem, początkowo zatytułowany jako "Richard Says Goodbye".

d4hf7qe

Na 2019 rok zapowiedziano premierę filmu "Buffaloed", w którym Zoey Deutch nie tylko gra jedną z głównych ról, ale znalazła się także w zespole producentów. Aktorka pojawi się też wraz z Emmą Stone, Rosario Dawson i Woodym Harrelsonem w horrorze z elementami komedii "Zombieland: Double Tap".

Ciekawie zapowiada się również nowy serial muzyczny, który ma jesienią 2019 trafić na platformę Netflix. "Wybory Paytona Hobarta" (w oryginalne "The Politician") to dzieło Ryana Murphy'ego odpowiedzialnego też za "Glee" czy "American Horror Story". W jednej z głównych ról zobaczymy Zoey Deutch, która zagra m.in. u boku Bena Platta, Boba Balabana, Gwyneth Paltrow i Jessiki Lange.

d4hf7qe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hf7qe