Trwa ładowanie...
rezerwat

Życie w warszawskim rezerwacie

Share
Życie w warszawskim rezerwacie
Źródło: AKPA
dk5mdsd

11 stycznia to wstępnie zaplanowana data wprowadzenia do polskich kin filmu "Rezerwat" Łukasza Palkowskiego - poinformowała w poniedziałek PAP Fundacja Film Polski, która zajmie się dystrybucją filmu.

31-letni Palkowski zdobył za "Rezerwat" nagrodę za najlepszy debiut reżyserski oraz nagrodę dziennikarzy na tegorocznym festiwalu w Gdyni.

dk5mdsd

"Rezerwat" oceniono wysoko także na tegorocznym Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - uhonorowano go Nagrodą Specjalną Jury, Nagrodą Dziennikarzy i Nagrodą Publiczności.

Jednym z głównych bohaterów jest młody fotograf Marcin. W jego roli wystąpił Marcin Kwaśny, który wspólnie z Palkowskim napisał scenariusz tego filmu.

Marcin wprowadza się do niszczejącej kamienicy na warszawskiej Pradze. Ma tam wykonać serię zdjęć ilustrujących fatalny stan posesji. Fotografując okolice domu, a także miejscowych ludzi żyjących w tym ubogim otoczeniu, odkrywa całkiem nowy świat.

Świat ten zaczyna go fascynować i wpływa na jego sposób myślenia. Fotograf będzie musiał zastanowić się nad najważniejszymi wartościami - np. nad tym, jak istotne w życiu człowieka są honor, lojalność, uczciwość i prawda. Przekona się też, że same pieniądze i kariera szczęścia jeszcze nie dają.

dk5mdsd

Marcin pozna na Pradze dwie osoby, które odegrają znaczące role w jego życiu: małego chłopca o łobuzerskich nawykach i nie odkrytym jeszcze artystycznym talencie oraz młodą, seksowną fryzjerkę Hankę - dziewczynę o dużym temperamencie, jednocześnie bardzo wrażliwą i delikatną.

Zmysłową fryzjerkę zagrała Sonia Bohosiewicz, która za tę rolę zdobyła nagrodę dla najlepszej drugoplanowej aktorki na tegorocznym festiwalu w Gdyni.

W filmie wystąpili również m.in.: Tomasz Karolak, Artur Dziurman, Violetta Arlak i Mariusz Drężek.

dk5mdsd

Podziel się opinią

Share
dk5mdsd
dk5mdsd