Trwa ładowanie...
sundance
08-12-2011 14:40

''10 Dni Sundance'' - najlepsze festiwalowe propozycje

''10 Dni Sundance'' - najlepsze festiwalowe propozycjeŹródło: Sundance Channel
d2guv3f
d2guv3f

Styczniowa ramówka kanału Sundance Channel w Europie i Azji będzie poświęcona najbardziej popularnym filmom fabularnym, dokumentalnym i krótkometrażowym z Festiwalu Filmowego Sundance. Od 20 do 29 stycznia 2012 roku co wieczór kanał będzie emitował dwa filmy pełnometrażowe oraz serię filmów krótkometrażowych.

Styczniowa ramówka kanału Sundance Channel w Europie i Azji będzie poświęcona najbardziej popularnym filmom fabularnym, dokumentalnym i krótkometrażowym z Festiwalu Filmowego Sundance. Od 20 do 29 stycznia 2012 roku co wieczór kanał będzie emitował dwa filmy pełnometrażowe oraz serię filmów krótkometrażowych.

Dodatkowo Sundance Channel wyemituje 30-minutowy program specjalny zatytułowany „Road to Sundance” o roli i znaczeniu prestiżowego Festiwalu Filmowego Sundance. Początek emisji w piątek, 20 stycznia 2012 roku o 21:00. Coroczny festiwal filmowy, który w 2012 roku odbędzie się w dniach 19-29 stycznia w Utah, to największy festiwal kina niezależnego w USA poświęcony przeglądowi nowych filmów z całego świata. Sundance Channel, założony przez Roberta Redforda, oferuje widzom różnorodny i ciekawy wybór wyróżnionych nagrodami niezależnych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz oryginalnych programów.


„Festiwal Filmowy Sundance to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie kina niezależnego”, powiedziała Sally Habbershaw, VP of Scheduling, Acquisitions and Promotions w AMC/Sundance Channel Global. „Oferujemy naszym widzom możliwość obejrzenia filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych, które cieszyły się największym uznaniem na festiwalu.”

d2guv3f

W ramach pokazu z cyklu „10 Dni Sundance” telewizja wyemituje między innymi dwa filmy, które miały swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym Sundance 2011. Są to:

The Off Hours – Premiera w piątek, 20 stycznia o 21:30

Podczas nocnej zmiany w przydrożnej restauracji w małym przemysłowym miasteczku amerykańskim kelnerkę o imieniu Francine (w tej roli Amy Seimetz) zaintryguje czarujący kierowca tira, który niegdyś był bankierem (Ross Partridge). Zmiany, które zachodzą podczas cichej kolacji sprawiają, że Francine zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, iż nigdy nie jest za późno na to, aby spełnić swoje marzenia. Pochodząca z Seattle scenarzystka i reżyserka filmu, Megan Griffiths, stworzyła w filmie złożone postacie, którym pozostaje wierna do końca, szanując ich wady i tęsknotę za nawiązaniem kontaktu z innym człowiekiem. Gwiazdorską obsadę filmu tworzą: Lynn Shelton (Humpday), Scoot McNairy (Monsters), Tony Doupe (Crimes of the Past), Bret Roberts (The Violent Kind) oraz młoda aktorka Gergana Mellin.

Jess + Moss – Premiera w piątek, 27 stycznia o 21:00

18-letnia Jess (w tej roli Sarah Hagan) oraz 12-letni Moss (Austin Vickers) są kuzynami drugiego stopnia i mieszkają w okolicach plantacji tytoniu w zachodniej części stanu Kentucky. Pozbawieni opieki rodziny i kontaktu z rówieśnikami mogą liczyć tylko na siebie nawzajem. Podczas upalnego lata odbywają podróż w głąb siebie, odkrywając tajemnice i nadzieje związane z przyszłością oraz stawiając czoła swoim obawom przed izolacją, opuszczeniem i nieznanym jutrem. W filmie Jess + Moss reżyser Clay Jeter za pomocą serii wspomnień i obrazów tworzy liryczną opowieść o dwójce samotnych, wesołych i młodych ludzi. Jeter wykorzystuje złożone sposoby patrzenia i słuchania – płaszczyzny ostrości, wybrane utwory muzyczne oraz inżynieria dźwięku kierują uwagę widzów na enigmatyczne, choć sugestywne szczegóły. Film tworzy świat, w którym elementy codziennej rzeczywistości odzwierciedlają zdolność kina do uchwycenia powracających wspomnień, pięknej i zarazem tragicznej ulotności chwili oraz wartości młodości wraz ze
wszystkimi jej ułomnościami. Film został wyróżniony kilkoma nagrodami na różnych festiwalach, które odbyły się w tym roku, m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dallas, na Festiwalach Filmowych w Pradze i Nashville oraz na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Indianapolis i Santa Rosa.

W ramach pokazu „10 Dni Sundance” zostaną również wyemitowane takie filmy fabularne i dokumentalne z Festiwalu Filmowego Sundance jak „3 Backyards” (w roli głównej Edie Falco), „Lovers of Hate”, „His and Hers”, „Imperialists are still alive!” (znany w Polsce jako Imperialiści są wśród nas!), „Women of Brukman”, „Unknown White Male”, „Happy Accidents” (znany w Polsce jako Szczęśliwy Traf z Marisą Tomei), „Lonesome Jim” (znany w Polsce jako Samotny Jim z Casey Affleck oraz Liv Tyler), Women in Film (Portia De Rossi & Beverly D’Angelo), „Colin Fitz Lives!” (William H. Macy) oraz “Tape” (Ethan Hawke & Uma Thurman).
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d2guv3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2guv3f