Trwa ładowanie...
angry birds

185 milionów dolarów na "Angry Birds"

Share
185 milionów dolarów na "Angry Birds"
dbdpw18

Film "Angry Birds" nie będzie niskobudżetową produkcją.

Serwis Cineuropa ujawnił, iż realizacja animacji "Angry Birds" kosztować będzie 185 milionów dolarów. Większa część tej sumy zostanie przeznaczona na marketing i dystrybucję. Należy więc spodziewać się rozmaitych gadżetów i produktów nawiązujących do kinowej wersji popularnej gry na komórki.

W obsadzie znaleźli się Jason Sudeikis, Josh Gad, Danny McBride, Bill Hader, Maya Rudolph, Peter Dinklage, Keegan-Michael Key, Kate McKinnon, Tony Hale, Ike Barinholtz, Hannibal Buress, Cristela Alonzo, Jillian Bell i Danielle Brooks.

dbdpw18

Animowana produkcja powstanie w technologii 3D i trafi do kin najprawdopodobniej 20 maja 2016 roku. Autorem scenariusza jest Jon Vitti, który stworzył 25 odcinków serii "Simpsonowie" i który pracował też m.in. przy dwóch częściach "Epoki lodowcowej". Fergal Reilly i Clay Kaytis, dla których "Angry Birds" będzie reżyserskim debiutem, mają spore doświadczenie w realizacji projektów animowanych. Reilly współtworzył przeboje "Hotel Transylwania", "Smerfy" oraz "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe", a Kaytis - "Ralph Demolka" i "Zaplątani".

Przypomnijmy, że "Angry Birds" to gra, w której gracze używają procy, z której strzela się za pomocą ptaków w kierunku świń umiejscowionych na różnych strukturach. Produkt firmy Rovio trafił na rynek w 2009 roku.

dbdpw18

Podziel się opinią

Share
dbdpw18
dbdpw18