Trwa ładowanie...

"303. Bitwa o Anglię" wchodzi na ekrany

Od 17 sierpnia na ekranach polskich kin będzie można podziwiać najnowszy film w reżyserii Davida Blaira. W "303. Bitwa o Anglię" zagrała plejada polskich i światowych gwiazd, m.in. Marcin Dorociński i Iwan Rheon.

"303. Bitwa o Anglię" wchodzi na ekranyŹródło: Youtube.com
d4jceri
d4jceri

"303. Bitwa o Anglię" – fabuła

Akcja filmu "303. Bitwa o Anglię" toczy się w 1940 roku. Polacy przegrali walkę z Niemcami, a państwo oficjalnie przestało istnieć. Wielu mieszkańcom okupowanego kraju udało się zbiec do Anglii. Wśród uchodźców są również żołnierze, a nawet piloci samolotów wojennych. Anglicy zaczynają obawiać się natarcia Niemców i podejmują decyzję o utworzeniu polskiego dywizjonu lotniczego. Jego członkami zostają Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold "Tolo" Łokuciewski. Początki polskiej jednostki są bardzo trudne. Jej członkowie postrzegani są jako niezdyscyplinowana grupa, która przegrała wojnę o swój kraj. Kiedy jednak polscy piloci wzbijają się w powietrze udowadniają, że są jednymi z najlepszych na świecie. Podejmują walkę z Niemcami, a prestiż ich jednostki zaczyna wzrastać. Dywizjon 303. imienia Tadeusza Kościuszki był najskuteczniejszym oddziałem podczas Bitwy o Anglię. Członkom tej jednostki przypisuje się zestrzelenie 120 samolotów wroga. Takim wynikiem nie może się poszczycić żaden inny oddział powietrzny.

"303. Bitwa o Anglię" – obsada

W "303. Bitwa o Anglię" zagrało wielu znanych aktorów. W postać Jana Zumbacha wcielił się Iwan Rheon. Aktor znany jest z serialowej produkcji "Gra o tron", gdzie odgrywał bohatera o imieniu Ramsay Bolton. U jego boku w filmie wystąpili Milo Gibson (syn Mela Gibsona)
i Stefanie Martini. Witolda Urbanowicza – dowódcę Dywizjonu 303 zagrał Marcin Dorociński. W produkcji wystąpili też inni Polacy, m.in. Filip Pławiak, Sławomir Doliniec i Radosław Kaim.

"303. Bitwa o Anglię" – konkurencja

Już za dwa tygodnie, 31 sierpnia, na ekrany polskich kin wejdzie kolejny film o dywizjonie walczącym w bitwie o Anglię. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" opiera się na fabule książki autorstwa Arkadego Fiedlera. W rolach głównych zobaczymy tu Piotra Adamczyka (Witold Urbanowicz), Macieja Zakościelnego (Jan "Donald" Zumbach), Annę Prus (Jagoda Kochan) i wielu innych.

Niebawem dowiemy się, która produkcja bardziej przypadnie do gustu polskiej i światowej publiczności.

"303. Bitwa o Anglię" - oficjalny zwiastun

d4jceri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jceri