Trwa ładowanie...

35-letni aktor w roli 9-letniego bohatera na Marsie!

35-letni aktor w roli 9-letniego bohatera na Marsie!Źródło: Forum Film
d1165rm
d1165rm

Milo ma dziewięć lat, zaczytuje się komiksami, uwielbia historie o zombie i pasjami skacze po łóżku. To oczywiste, że nie ma czasu na jedzenie warzyw i pomaganie rodzicom! Tego zwyczajnego chłopca, bohatera filmu „Matki w mackach Marsa”, który na naszych ekranach pojawi się 11 marca, zagrał... 35-letni aktor komediowy *Seth Green (serial „Family Guy”, trylogia o agencie Austinie Powersie, „Wyścig szczurów”).*

Producent Jack Rapke tak komentował jego pracę: – Był po prostu zdumiewający. Potrafił w zbliżeniach oddać sprzeczne emocje i niewinność dziewięciolatka. To świadczy o jego wielkiej aktorskiej klasie.

Green tak zaś mówił o swym występie: – Największą trudnością było to, że jako dorośli, wskutek kolejnych doświadczeń, nabieramy nawyku zachowywania się tak, by inni dobrze nas oceniali. Do pewnego momentu dzieciaki są jednak spontaniczne i szczere i nie dbają o opinię otoczenia. Nie włączają żadnych filtrów zachowania. Trzeba było oddać ten stan rzeczy.

Gribble i Milo (fot. Forum Film)

d1165rm

Scenograf Douglas Chiang odnotował: – To było coś kapitalnego obserwować Setha podczas pracy. Postanowiliśmy nie studiować jego zdjęć z dzieciństwa, tylko wyobrazić sobie, jak mógł wtedy wyglądać. Dopiero potem, wychodząc od tego materiału, stworzyliśmy jego celowo przesadzony, filmowy portret, rodzaj czułej karykatury.

Natomiast Joan Cusack („Pracująca dziewczyna”, „Przeboje i podboje”), która zagrała mamę Mila, tak wspominała pracę ze swym kolegą: – Naprawdę zdumiewał. Ma wielkie rezerwy energii i dyscypliny. A było to konieczne, bo w przypadku tego filmu mieliśmy do czynienia zarówno z wysiłkiem fizycznym, jak i wytężoną pracą wyobraźni.

Przeobrażenie 35-latka w dziewięciolatka było możliwe dzięki technice „performance capture”, jednej z kilku, obok 3D, nowatorskich technik zastosowanych w „Matkach w mackach Marsa”. Ten film był więc prawdziwym wyzwaniem, zarówno dla animatorów, jak i aktorów.

Nie było to zadanie łatwe, ale jakże wyzwalające – podsumowywał Green.

d1165rm

W polskiej wersji językowej występują m.in.: Kacper Andrzejewski (Milo), Edyta Olszówka (mama Mila) oraz Igor Kwiatkowski (Mariolka z kabaretu Paranienormalni) jako Gribble.

Zobacz zwiastun "Matek w mackach Marsa" poniżej:

Wynieś śmieci! Zjedz brokuły! – po cóż innego potrzebna jest mama, niż po to, żeby stale kazać nam robić coś, na co wcale nie mamy ochoty?! Dziewięcioletni Milo zmienia zdanie na ten temat z chwilą, gdy jego mamę uprowadzają Marsjanie, którzy chcą wykraść jej matczyne instynkty i przekazać je nieporadnym marsjańskim niańkom. Milo ukrywa się na statku kosmicznym zmierzającym w kierunku Marsa. Jego misja ratownicza wymaga przejęcia kontroli nad całą planetą. W tym brawurowym przedsięwzięciu pomogą mu ekscentryczny ziemianin Gribble i marsjańska rebeliantka Ki.

d1165rm

„Matki w mackach Marsa” na ekranach od 11 marca!

** [

A MOGLI STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO ]( http://film.wp.pl/nie-skonczyli-na-dnie-6025275771658881g )**

** [

GWIAZDY "SŁONECZNEGO PATROLU" DZIŚ. JAK WYGLĄDAJĄ? ]( http://aleseriale.pl/gid,7994,fototemat.html )**

d1165rm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1165rm