Trwa ładowanie...
d1n5dj8

4 kobiety

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1n5dj8

"4 kobiety" to przykład filmu, który dowodzi, że kino indyjskie to nie tylko kolorowe roztańczone Bollywood. Głęboko zakorzeniony w realiach Kerali (południowe Indie) opowiada o różnych rolach, do których muszą dostosować się kobiety w społeczeństwie indyjskim.

Film składa się z czterech opowieści o kobietach z różnych warstw społecznych: prostytutki w małym miasteczku, młodej mężatki, bezdzietnej gospodyni domowej i należącej do klasy średniej starej panny.

Te cztery niezależne od siebie historie razem tworzą przekrój poprzeczny społeczeństwa dawnego stanu Travancore (południowa część dzisiejszej Kerali) tuż przed i po odzyskaniu niepodległości.

„Prostytutka”, to historia młodej dziewczyny, która porzuca dotychczasową pracę, aby zacząć nowe życie u boku poczciwego i troskliwego robotnika.

„Żona” skupia się na postaci młodej dziewczyny, którą przykuty do łóżka ojciec zmusza do wzięcia na siebie odpowiedzialności za rodzinne gospodarstwo. Z czasem rodziców zaczyna niepokoić widmo staropanieństwa córki, i wydają ją za mąż za zaprzyjaźnionego sąsiada, który w ich mniemaniu jest dobrą partią.

„Gospodyni domowa” opowiada historię bezdzietnej niepracującej kobiety, która pogodzona z losem wiedzie ze swoim mężem całkiem zadowalające życie.

Ostatnia opowieść, „Stara panna”, to historia dziewczyny z wyższej klasy średniej, zmuszonej do zmierzenia się z ciężarem społecznie narzuconych norm moralnych.

4 kobiety
Tytuł oryginalny

Naalu Pennungal

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Indie

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

04.07.2008

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n5dj8
d1n5dj8
d1n5dj8
d1n5dj8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj