Trwa ładowanie...
d2vubxl

Agnieszka Holland bez statuetki. Znamy laureatów Berlinale 2019

Berlinale 2019 powoli dobiega końca. Wiemy, kto otrzymał statuetkę Złotego Niedźwiedzia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Holland bez statuetki na Berlinale 2019
Agnieszka Holland bez statuetki na Berlinale 2019 (East News)
d2vubxl

Polacy trzymali kciuki za Agnieszkę Holland, której film "Obywatel Jones" walczył o statuetkę w głównej kategorii. Niestety, tym razem się nie udało. Podczas uroczystej gali w Berlinale Palast nagrodę Złotego Niedźwiedzia otrzymało dzieło "Synonymes" izraelskiego reżysera Nadava Lapida.

ZOBACZ: Czy reżyser jest tak dobry, jak jego ostatni film? Agnieszka Holland o "Pokocie"

Głównym bohaterem filmu Lapida jest mężczyzna, który z Izraela przyjeżdża do Paryża i chce zacząć wszystko od zera. Szybko okazuje się jednak, że nie tak łatwo odciąć się od przeszłości.

d2vubxl

Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymała Angela Schanelec. Jury doceniło ją za film "I Was at Home, But". To niemiecko-serbska koprodukcja, której bohaterem jest trzynastoletni Phillip. Chłopiec po tygodniowym zniknięciu bez słowa wraca do domu.

Przeczytaj również: Berlinale 2019: Bohater z aparatem. Recenzja filmu "Obywatel Jones"

Międzynarodowemu jury Konkursu Głównego przewodniczyła francuska aktorka Juliette Binoche. W jury znaleźli się jeszcze amerykański krytyk filmowy Justin Chang, niemiecka aktorka Sandra Hueller, chilijski reżyser, scenarzysta i producent filmowy Sebastian Lelio, amerykański kurator Rajendra Roy oraz brytyjska aktorka i reżyser Trudie Styler.

d2vubxl

Podziel się opinią

Share

d2vubxl

d2vubxl