Trwa ładowanie...
Pokot
06-07-2015 15:34

Agnieszka Holland szykuje ''Pokot''

Agnieszka Holland szykuje ''Pokot''
d48cpel
d48cpel

Agnieszka Holland zakończyła pierwszy etap zdjęć do filmu "Pokot".

- Każdy film jest zupełnie nowym, pełnym niepewności, wyzwaniem - powiedziała reżyserka. - Ten szczególnie, bo odbiega od oswojonej już przeze mnie formy realistycznego, psychologicznego dramatu. Tutaj gatunek jest znacznie bardziej płynny i logika narracji, nie ma takiej, łatwiejszej dla mnie, kauzalności.

Prace na planie ekranizacji powieści Olgi Tokarczuk zostały podzielone na trzy etapy - letni, jesienny i zimowy. Koprodukcja polsko-czesko-szwedzko-niemiecka, w reżyserii Agnieszki Holland, będzie powstawała między innymi w Międzygórzu, Bystrzycy, Nowej Rudzie i Berlinie.

Historia kryminalna osadzona w odrealnionym świecie wykreowanym w powieści Olgi Tokarczuk, na ekranie, będzie operowała językiem filmowym znanym widzom chociażby z obrazów Wesa Andersona i braci Coen.

d48cpel

- Tłumaczenie rzeczywistości na język filmu (tym bardziej metaforyczny) jest związane z kompromisem i frustracją. Widać, o ile prężniejszy jest język literatury - dodaje Holland. - Zależy nam, żeby wykorzystać rzeczywistość Kotliny Kłodzkiej do zbudowania świata - magicznego w pewnym stopniu - naszej bohaterki Duszejko. A ściślej - Kotlina w idealnym założeniu też ma się stać ważną bohaterką filmu.

Obecnie trwają przygotowania do kolejnego etapu zdjęć, który rozpocznie się na przełomie października i listopada.

- Warunki będą trudniejsze jesienią i w zimie, ale mam nadzieje, że będziemy już wtedy więcej wiedzieć o formie, więc fizycznie będzie trudniej, ale w głowie jaśniej - podsumowała Agnieszka Holland.

W obrazie zagrają między innymi: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot i Katarzyna Herman.

d48cpel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48cpel