Trwa ładowanie...
d2mjofb

Alice Braga

Najnowsze informacje
3.9
(14 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Sao Paulo

Filmografia:
d2mjofb

Brazylijska aktorka, siostrzenica Sônii. Najbardziej znaną jej rolą jest Angélica w „Mieście Boga” (2002). Uznanie przyniosła jej również rola prostytutki w dramacie „Cidade Baixa” (2005).

Alice Braga (właściwie Alice Braga Mores) urodziła się 15 kwietnia 1983 roku w São Paulo w Brazylii. W szkole średniej czynnie brała udział w przedstawieniach, w tym czasie wystąpiła również w kilku reklamach. W 1998 roku jeszcze jako uczennica szkoły średniej wystąpiła w "Trampolin" po tym debiucie jednak szybko wróciła do anonimowości życia codziennego.

Cieszy się uznaniem krytyków i międzynarodową sławą, od kiedy zagrała w nominowanym do Oscara i Złotego Globu dramacie Fernando Meirellesa „Miasto Boga” (2002). W ciągu zaledwie pięciu lat zagrała w kilkunastu filmach, ma już ugruntowaną pozycję w kinie brazylijskim, a ostatnio zwróciła na siebie uwagę Hollywoodu i ma przed sobą kilka obiecujących projektów.

W 2005 roku zagrała w "Cidade Baixa" wcielając się w postać Kariny, dzięki tej roli zdobyła 5 statuetek dla najlepszej aktorki podczas São Paulo Association of Art Critics Awards, Cinema Brazil Grand Prix, Rio de Janeiro International Film Festival, Premio Contigo Cinema i Verona Love Screens Film Festival.

W 2010 roku Braga zagrała w filmie „Repo Men — Windykatorzy” u boku Jude'a Law i Foresta Whitakera, oraz w filmie „Predators”, z Adrienem Brodym i Lawrence’em Fishburne’em. W roku 2008 Braga wystąpiła u boku Chiwetela Ejiofora, Tima Allena i Emily Mortimer w filmie „Mistrz”, w reżyserii Davida Mameta. Dołączyła do obsady filmu Wayne'a Kramera „Crossing Over”, w której znaleźli się również Sean Penn i Harrison Ford. Film opowiadał o losach imigrantów w Los Angeles i ich staraniach o uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa.

Po raz drugi podjęła również współpracę z reżyserem filmu „Miasto Boga”, Fernando Meirellesem, przy filmie „Miasto ślepców” (2008), na podstawie powieści noblisty Jose Saramago. Film opowiada historię żony lekarza, która nagle na skutek tajemniczej epidemii ślepoty zostaje jedyną w mieście osobą, która widzi. Braga zagrała u boku Willa Smitha w hicie kasowym „Jestem legendą”, na podstawie powieści Richarda Mathesona, w reżyserii Francisa Lawrence'a. Adaptacją scenariusza zajmowali się Akiva Goldsman i Mark Protosevich.

W swoim dorobku ma również rolę studentki sztuki w filmie „Sólo Dios Sabe” (2006) z Diego Luną, którego premiera odbyła się podczas Festiwalu Filmowego w Sundance, a także rolę w filmie niezależnym poruszającym temat handlu ludźmi w Brazylii „Podróż do końca nocy”, z Mosem Defem i Brendanem Fraserem oraz w niekonwencjonalnej komedii „Cheiro do Ralo”.

Alice Braga mówi biegle po portugalsku, hiszpańsku i angielsku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mjofb
d2mjofb
d2mjofb