Trwa ładowanie...

Allison Mack usłyszała nowe zarzuty. Cztery kolejne osoby aresztowane

Allison Mack, gwiazda serialu "Smallville", usłyszała nowe zarzuty. Aktorka oskarżona jest o handel ludźmi i współpracę z sektą.

Allison Mack usłyszała nowe zarzuty. Cztery kolejne osoby aresztowaneŹródło: East News
d4mqy5x
d4mqy5x

Mack pierwsze zarzuty usłyszała 20 kwietnia 2018. Werbowała kobiety do organizacji Nxivm. Oficjalnie to firma, w której można się samodoskonalić. W rzeczywistości jednak wciągnięte przez Allison Mack kobiety były wykorzystywane jako seksualne niewolnice, a ona czerpała z tego korzyści finansowe.

Cztery kolejne osoby zostały aresztowane i oskarżone o współpracę z Nxivm. Wśród nich jest Clare Bronfman, dziedziczka fortuny alkoholowej Seagram.

W akcie oskarżenia napisano, że grupa aresztowanych stanowiła "wewnętrzny krąg" przywódcy sekty, Raniere'a, i pomagała mu w prowadzeniu nielegalnych działań, takich jak kradzież tożsamości, przechowywanie cudzoziemców w celu uzyskania korzyści finansowych, wymuszenia, zmuszanie do pracy, handel ludźmi, pranie pieniędzy, oszustwa i unikanie wymiaru sprawiedliwości.

Członkowie "wewnętrznego kręgu" mieli zajmować wysokie pozycje w kulcie i posiadali władzę w swoich "organizacjach piramidowych". Ponieważ działalność grupy była nielegalna i miała na celu oszustwo, w prawnych dokumentach uznano, że stanowiła ona zorganizowane kryminalne "przedsiębiorstwo".

d4mqy5x

Głównym celem tego "przedsiębiorstwa" było uzyskanie finansowych i osobistych korzyści dla jego członków, poprzez promowanie jego przywódcy – Keitha Raniere'a i poprzez rekrutowanie nowych członków do "organizacji piramidowej". Zwerbowanie nowych osób gwarantowało podniesienie statusu w organizacji.

Wśród kobiet, które chciała zwerbować Allison Mack, były gwiazdy. Jak podaje m.in. brytyjski "Daily Mail", próbowała przekonać do dołączenia do "przedsiębiorstwa" Emmę Watson i piosenkarkę Kelly Clarkson. Ale nie udało się.

Mack od początku współpracuje z policją i odpowiada na wszystkie pytania. Z kolei Raniere utrzymuje, że nie był przywódcą sekty, ale organizacji pomagającej w samodoskonaleniu się.

d4mqy5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mqy5x