Trwa ładowanie...

Amerykanie w końcu przekonali się do Kathryn Bigelow

Amerykanie w końcu przekonali się do Kathryn Bigelow
d4f7244
d4f7244

Po czterech tygodniach w zestawieniu, najnowszy obraz Kathryn Bigelow, "Wróg numer jeden", znalazł się na szczycie amerykańskiego box office'u.

Film opowiada o trwających od 2001 do 2011 poszukiwaniach Osamy bin Ladena. Dzieło otrzymało już liczne nagrody, a także cztery nominacje do Złotych Globów - dla najlepszego filmu, najlepszej reżyserii, najlepszego scenariusza (Mark Boal) oraz najlepszego aktora (Jessica Chastain). Mimo to kilka dni temu amerykańscy senatorowie publicznie wyrazili opinię, iż produkcja drastycznie rozmija się z prawdą. Dzieło, które otrzymało 5 nominacji do Oscara, w miniony weekend zarobiło 24 miliony dolarów.

Jedyną nowością zestawienia jest "A Haunted House". Kiedy młode małżeństwo Malcolm (Marlon Wayans) i Kisha (Essence Atkins) wprowadzają się do swojego wymarzonego domu, szybko przekonują się, że nie są jego jedynymi mieszkańcami. Ale to nie dom okazuje się nawiedzony, tylko opętana przez demony Kisha, Malcolm dołoży wszelkich starań, aby uratować swoje małżeństwo, czy może raczej życie seksualne. Zatrudni egzorcystę, a jeśli ten nie pomoże, zadzwoni po pogromców duchów. Komediowy horror przyniósł twórcom prawie 20 milionów dolarów.

  1. "Wróg nr 1" 24 miliony dolarów
  2. "A Haunted House" 18,8 miliona dolarów
  3. "Gangster Squad" 16,7 miliona dolarów
  4. "Django" 11,1 miliona dolarów
  5. "Les misérables: Nędznicy" 10,1 miliona dolarów
  6. "Hobbit: Niezwykła podróż" 9,08 miliona dolarów
  7. "Lincoln" 6,31 miliona dolarów
  8. "Opieka z ograniczoną odpowiedzialnością" 6,1 miliona dolarów
  9. "Pila mechaniczna" 5,15 miliona dolarów
  10. "Poradnik pozytywnego myślenia" 5 milionów dolarów
d4f7244
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f7244