Trwa ładowanie...
dfes5pt

"Amok": ta historia mrozi krew w żyłach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Amok": ta historia mrozi krew w żyłach
(Witold Bączyk)
dfes5pt

Padł ostatni klaps na planie filmu „Amok” – ekranizacji kontrowersyjnej historii morderstwa, opisanego na kartach powieści. W produkcji zobaczymy między innymi nagrodzoną za rolę w "Miaście 44" Zosię Wichłacz.

„Amok” – najnowszy film Kasi Adamik, według scenariusza Richarda Karpala, powstał na podstawie głośnej książki Krystiana Bali pod tym samym tytułem. Aktualnie Bala odsiaduje wyrok za zabójstwo. W wydanej w 2003 roku książce „Amok” skazany opisał zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został oskarżony.

Krystian Bala (Mateusz Kościukiewicz) właśnie wydaje swoją najnowszą powieść „Amok”, która przypadkowo trafia w ręce inspektora Jacka Sokolskiego (Łukasz Simlat), wycofanego introwertyka z mroczną przeszłością. Dociekliwy funkcjonariusz odnajduje podobieństwa między opisaną w książce zbrodnią a brutalnym zabójstwem niejakiego Mariusza Roszewskiego sprzed kilku lat.

dfes5pt

Zobacz wywiad z Zosią Wichłacz

W rolę Krystiana Bali wcieli się Mateusz Kościukiewicz, jeden z najzdolniejszych europejskich aktorów, zdobywca tytułu Shooting Star na Berlinale 2014. Jego żonę, Zofię, zagra Zosia Wichłacz, laureatka nagrody Złote Lwy, otrzymanej za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Miasto 44”. W roli policjanta Jacka Sokolskiego, który z determinacją próbuje rozwikłać tajemnicę skrywaną przez głównego bohatera zobaczymy Łukasza Simlata („Karbala”, „Moje córki krowy”, „Krew z krwi”).

Premiera filmu w reżyserii Kasi Adamik, zaplanowana jest na 2017 rok. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

dfes5pt

Podziel się opinią

Share

dfes5pt

dfes5pt