Trwa ładowanie...

Aronofsky, Allen i Machulski na festiwalu Orange Kino Letnie

Share
Aronofsky, Allen i Machulski na festiwalu Orange Kino Letnie
Źródło: AKPA
d1ga5mw

Dwa największe kurorty Polski, miasta partnerskie Sopot i Zakopane, przez całe wakacje oferują wieczorne spotkania z dobrym kinem. W najbliższy weekend na festiwalu prawdziwe perły światowego i polskiego kina.

W czwartek, w cyklu Męskie kino znakomity film Darrena Aronofsky'ego "Zapaśnik" - nagrodzony Złotym Lwem na Festiwalu w Wenecji w 2008 roku. Odtwarzający tytułową rolę Mickey Rourke zdobył wiele nagród (m.in. Złoty Glob, BAFTA, nominacja do Oscara) czym udowodnił, że należy do najlepszej aktorskiej czołówki. Randy, którego zawał serca zmusza do zakończenia kariery, porzuca swój ukochany sport, wiąże się ze striptizerką (Marisa Tomei) i stara się poprawić swoje relacje z córką (Evan Rachel Wood). Jednak odpoczynek od sportu nie trwa długo, wyzwanie rzuca mu jego największy rywal Ayatollah. Kiedy decyduje się stanąć do ringu, zdaje sobie sprawę, że może to być jego ostatnia walka w życiu.

Już w piątek, wielki hit "Vicky Cristina Barcelona", który można zobaczyć w cyklu Oscarowe noce. To największy przebój Woody Allena ostatnich lat, a grająca w filmie Penelope Cruz otrzymała Oscara 2009 za Najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą. Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penélope Cruz). Zanurzony w soczystej zmysłowości Barcelony, „Vicky Cristina Barcelona”, to zabawny, inteligentny film, ukazujący miłość we wszystkich jej przejawach.

d1ga5mw

W sobotę w cylku Komedie, komedie... amerykański przebój kasowy, pełna wdzięku, komedia romantyczna "Och, życie!". Holly (Katherine Heigl) jest świetnie zapowiadającą się restauratorką, a Messer (josh Duhamel) - obiecującym szefem działu sportowego w TV. Po katastrofalnej pierwszej randce, łączy ich tylko wzajemna niechęć i miłość do chrześnicy Sophie. Gdy nagle stają się jej jedynymi bliskimi, muszą odsunąć na bok dzielące ich różnice i znaleźć wspólny język.

Na koniec weekendu w niedzielę, w cyklu Wieczory z wampirem, film mistrza polskiej komedii Juliusza Machulskiego – "Kołysanka". Reżyser tym razem stworzył przewrotną mieszankę: połączył humor z elementami grozy. Kołysanka to inteligentna i nietypowa komedia, która proponuje widzom oryginalną zabawę konwencjami. W zagadkowych okolicznościach znikają kolejno mieszkańcy i goście pewnej malowniczej miejscowości. Atmosfera, jak w najlepszych filmach sensacyjnych, gęstnieje ze sceny na scenę a motorem potęgującym napięcie jest śledztwo prowadzone przez parę policjantów. Wartka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja, odsłania mroczną tajemnicę. Juliusz Machulski nie byłby sobą, gdyby nie było przede wszystkim… śmiesznie, oczywiście.

Więcej na www.OrangeKinoLetnie.wp.pl oraz http://www.facebook.com/OrangeKinoLetnie

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

d1ga5mw

Podziel się opinią

Share
d1ga5mw
d1ga5mw