Trwa ładowanie...
cinema city
26-02-2010 15:21

Balet "Śpiąca królewna" na wielkim ekranie

Balet "Śpiąca królewna" na wielkim ekranieŹródło: Cinema City
d11j7ko
d11j7ko

Już 26 lutego o godz. 19.00 na ekranach kin Cinema City zagości słynny zespół The Royal Ballet, który wytańczy romantyczną baśń Piotra Czajkowskiego według klasycznej choreografii Mariusa Petipy.

Śpiąca królewna” jest pierwszym baletem cyklu CineMAESTRO, w ramach którego przedstawiane są widzom największe dzieła opery i baletu z najznamienitszych scen Europy.

„Śpiącą królewna” to według Czajkowskiego jedno z jego największych muzycznych osiągnięć. Inscenizacja, którą zobaczą widzowie w ramach cyklu CineMAESTRO zrealizowana została z okazji 75. rocznicy powstania The Royal Ballet. Balet wystawiono w Covent Garden w pełnej fantazji choreografii Mariusa Petipy zaczerpniętej ze spektakli Teatru Maryjskiego z Sankt Petersburga.

d11j7ko

W rolach głównych wystąpią pierwsi tancerze The Royal Ballet. Księżniczką Aurorą będzie rumuńska tancerka Alina Cojocaru, a rolę Księcia Désiré (jej ukochanego, który pocałunkiem przywróci do życia śpiącą od 100 lat Królewnę) zatańczy Włoch Federico Bonelli. Orkiestrą Royal Opera House Covent Garden dyryguje Walerij Owsiannikow.

- „Dzięki pokazom CineMAESTRO widzowie mają okazję doświadczyć zupełnie innych gatunków w miejscu, które dobrze znają i do którego często uczęszczają. Nasza propozycja jest skierowana zarówno do pasjonatów opery i baletu, jak i do widzów, którzy dopiero zapoznają się z tymi gatunkami.

- Wszystkim gwarantujemy najwyższy poziom artystyczny prezentowanych w ramach cyklu dzieł – mistrzostwo artystów z Royal Opera House i The Royal Ballet Covent Garden w najwyższej jakości obrazu i dźwięku oferowanego przez kina Cinema City.” – mówi Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu i PR Cinema City Poland. „Bardzo cieszą nas głosy rosnącej liczby widzów, że pokazy cyklu CineMAESTRO to ciekawe doświadczenie i niesamowita okazja, by poczuć się jak w pierwszym rzędzie najznamienitszych europejskich teatrów” – dodała.

Zobacz także:

d11j7ko

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) ** „Śpiąca królewna” jest spektaklem utrzymanym w klasycznym stylu. Tancerki są ubrane w słynne paczki (szerokie spódniczki złożone z wielu warstw muślinu), strój, który był obowiązkowym ubiorem w balecie do końca XIX wieku. Zachwycające są także kostiumy tancerzy, zwłaszcza piękny strój myśliwski księcia, czy wreszcie niezwykle barwne przebrania bohaterów z bajek (np. Kota w butach i
Białej Kotki).

d11j7ko

Akcja "Śpiącej królewny", którą zobaczymy w Cinema City, została zawężona do pierwszej części baśni Perraulta, w której królewna przychodzi na świat i wskutek złego czaru zasypia na sto lat wraz z całym dworem. Ze snu budzi ją pocałunek księcia, który pojmuje ją za żonę. Czerpiąc z innych baśni francuskiego pisarza, dodano postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem, a nawet w pewien sposób kieruje losami bohaterów.

Spektakl będzie można zobaczyć w kinach Cinema City w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. W ramach cyklu CineMaestro odbyła się już premiera opery W.A. Mozarta „Wesele Figara” i „La traviaty” Giuseppe Verdiego. Kolejne prezentowane inscenizacje to „Cyrulik sewilski” i oratorium G.F. Händla „Mesjasz”.

Wszystkie spektakle cyklu CineMAESTRO opatrzone są napisami w polskiej wersji językowej.

Cykl CineMAESTRO obejmie kina Cinema City:

Warszawa, Cinema City Arkadia
Kraków, Cinema City Galeria Kazimierz
Wrocław, Cinema City Korona*
Łódź, Cinema City Manufaktura
Poznań, Cinema City Plaza
Katowice, Cinema City Silesia*

d11j7ko

*repertuar w tych kinach może ulec zmianie

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d11j7ko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11j7ko