Trwa ładowanie...

''Bambi'' na DVD i Blu-ray już od 11 marca

''Bambi'' na DVD i Blu-ray już od 11 marcaŹródło: Disney
d2f7rkj
d2f7rkj

Już 11 marca 2011 r. na rynku pojawi się kolejna klasyczna animacja ze studia Disneya – "Bambi". To niekwestionowane arcydzieło Walta Disneya od dziesięcioleci święci triumfy wśród kolejnych pokoleń fanów na całym świecie. Teraz, dzięki magii Blu-ray High Definition, po raz pierwszy w historii widzowie będą mieli szansę obejrzeć jeden z najcenniejszych skarbów wytwórni w zupełnie odmienionej, cyfrowo odświeżonej i zapierającej dech w piersiach postaci!

Niezapomniana bajka ożyje na nowo, aby podbijać serca następnych pokoleń swą wspaniałą fabułą, olśniewającą animacją oraz porywającą muzyką! Film ukaże się w edycji „Ze skarbca Disneya”.

"Bambi" to ponadczasowa opowieść o niewinności i marzeniach, ukazująca piękno natury oraz nieposkromioną siłę miłości i przyjaźni. Film przedstawia losy jelonka Bambiego, niesfornego zajączka Tuptusia, sympatycznego skunksa Kwiatka i mądrego Pana Sowy.

(fot. Disney)

d2f7rkj

O świcie, na cichej polanie rodzi się książę lasu, czyli mały jelonek Bambi. Wkrótce po przyjściu na świat, na niepewnych i chwiejnych nogach nowy mieszkaniec lasu wyłania się z gąszczu. Bardzo szybko zaprzyjaźnia się z innymi mieszkańcami lasu : zabawnym królikiem Tuptusiem i nieśmiałym skunksem Kwiatkiem. Obgryzanie kwitnących roślin i beztroska zabawa w lesie to dopiero początek historii. Pod okiem mądrego Pana Sowy, Bambi poznaje świat, a z każdej przygody wynosi cenne doświadczenia. Przekonuje się o ogromnej wartości przyjaźni, rodziny i miłości.

Równocześnie z premierą filmu "Bambi" na rynku ukaże się również druga część przygód sympatycznego jelonka – "Bambi 2".

(fot. Disney)

d2f7rkj

"Bambi" był piątą pełnometrażową animacją w historii studia Walta Disneya. Premiera filmu miała miejsce w 1942 roku. Ze względu na bardzo czasochłonną animację, w której każda scena i każda postać dopracowane zostały do perfekcji, prace nad produkcją trwały około 5 lat. Przy tworzeniu filmu brało udział kilku słynnych animatorów Disneya z tzw. grupy „nine old men”, m.in. Frank Thomas, Ollie Johnston, Marc Davis, Milt Kahl oraz Eric Larson.

W celu uzyskania jak najwierniejszego odzwierciedlenia postaci w filmie animatorzy stworzyli anatomiczny model studia, umieszczając w nim prawdziwe zwierzęta, m.in. parę jelonków, nazwanych Bambi i Faline. Zachwycający leśny dom Bambiego również wykonano z olbrzymim naciskiem na detale. Artyści odpowiedzialni za tła pojawiające się w filmie bazowali na obserwacjach przeprowadzonych w terenie oraz fotografiach przyrody.

(fot. Disney)

d2f7rkj

Walt Disney złamał istniejącą od wielu lat w animacji tradycję i w dubbingu "Bambiego" obsadził dziecięcych aktorów. W rolach małych zwierzątek wystąpili m.in. Bobby Stewart jako mały Bambi, Donnie Dunagan jako młody Bambi, Hardie Albright jako dorastający Bambi i Peter Behn jako młody Tuptuś.

** [

A MOGLI STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO ]( http://film.wp.pl/nie-skonczyli-na-dnie-6025275771658881g )**

** [

GWIAZDY "SŁONECZNEGO PATROLU" DZIŚ. JAK WYGLĄDAJĄ? ]( http://aleseriale.pl/gid,7994,fototemat.html )**

d2f7rkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f7rkj