Bardzo głośne "Ciche miejsce". Nowy horror podbił amerykański box office

Horror "Ciche miejsce" zarobił aż 50 milionów dolarów podczas pierwszego weekendu w kinach w USA. Dwa razy więcej niż najnowszy hit Stevena Spielberga, który w tym tygodniu stracił prowadzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emily Blunt i Millicent Simmonds w filmie "Ciche miejsce"
Emily Blunt i Millicent Simmonds w filmie "Ciche miejsce" (Materiały prasowe)
WP

"Ciche miejsce" opowiada o mieszkającej na farmie rodzinie, terroryzowanej przez paranormalne zło. Rodzina używa języka migowego i robi to z wyboru, by ich nie usłyszano. Noah Jupe gra syna, Millicent Simmonds córkę, a John Krasinski i Emily Blunt rodziców. Film kosztował jedynie 17 milionów dolarów. W USA zarobił już 50 milionów, a na całym świecie dodatkowe 21 milionów więcej. Do polskich kin trafi 13 kwietnia.

Kolejna nowość tego weekendu to komedia "Strażnicy cnoty" ("Blockers"). Film nakręcony za 21 milionów dolarów opowiada o rodzicach, którzy chcą powstrzymać swe córki od uprawiania seksu po balu maturalnym. John Cena, Leslie Mann i Ike Barinholtz grają tytułowych strażników cnoty. W córki wcielają się Kathryn Newton i Geraldine Viswanathan. Przez trzy dni film zarobił 21 milionów dolarów.

Obejrzyj zwiastun filmu "Player One":

WP

Ostatnia nowość tego weekendu to film "Chappaquiddick". Scenariusz jest wspólnym dziełem Taylora Allena i Andrew Logana, i koncentruje się na najtragiczniejszym tygodniu z życia senatora Kennedy'ego. W lipcu 1969 r. polityk prowadził samochód, który wpadł do kanału przeciwpowodziowego. Jemu udało się z pojazdu wydostać, ale została w nim pasażerka - Mary Jo Kopechne (Kate Mara). Ted Kennedy nie udzielił jej pomocy, nie zawiadomił służb o wypadku i oddalił się z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła, a polityk stanął przed sądem. Chappaquiddick to nazwa wyspy w stanie Massachusetts, gdzie doszło do wypadku. Film zarobił 6 milionów dolarów.

WP

Oto top 10:

  1. "Ciche miejsce" - 50 mln dolarów (nowość)
  2. "Player One" - 25,1 mln dolarów
  3. "Strażnicy cnoty" - 21,4 mln dolarów (nowość)
  4. "Czarna Pantera" - 8,4 mln dolarów
  5. "I Can Only Imagine" - 8,4 mln dolarów
  6. "Acrimony" - 8,1 mln dolarów
  7. "Chappaquiddick" - 6,2 mln dolarów (nowość)
  8. "Sherlock Gnom" - 5,6 mln dolarów
  9. "Pacific Rim: Rebelia" - 4,9 mln dolarów
  10. "Wyspa psów" - 4,6 mln dolarów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP