Trwa ładowanie...

Berlinale 2015: Rosyjsko-ukraińsko-polska koprodukcja wśród nominowanych

Berlinale 2015: Rosyjsko-ukraińsko-polska koprodukcja wśród nominowanychŹródło: Facebook
d1fzfj9
d1fzfj9

Ogłoszono dzisiaj pierwsze tytuły filmów, które zakwalifikowały się do konkursu głównego na międzynarodowym festiwalu w Berlinie. Wśród nich znalazła się również rosyjsko-ukraińsko-polska koprodukcja "Pod elektrycznymi chmurami" wyreżyserowana przez Aleksieja Germana Jr. Film powstał przy wsparciu Apple Film Production Dariusza Jabłońskiego i Studia Filmowego TOR w koprodukcji z TVP.

Aleksiej German Jr. jest jednym z najbardziej cenionych europejskich reżyserów młodego pokolenia, a jego filmy zdobywały uznanie na rozlicznych festiwalach. Czy i tak będzie tym razem? Trzymamy kciuki zwłaszcza za grającego jedną z ról Piotra Gąsowskiego, który został zaangażowany do projektu ze względu na swoją doskonałą znajomość języka rosyjskiego.

- Zaproszenie tego filmu do konkursu głównego w Berlinie jest najlepszym potwierdzeniem, że wspieranie przez telewizję publiczną wolności artystycznej i wolności słowa, ma ogromny sens w wielu wymiarach i przynosi nam wszystkim, wszystkim Polakom, sukces - komentował Juliusz Braun, prezes TVP. - „Pod elektrycznymi chmurami" to niezwykły film i niezwykła koprodukcja rosyjsko-ukraińsko-polska, do której nie doszłoby, gdyby nie wsparcie polskich producentów, w tym TVP.

- Ten film nie był łatwy do zrobienia. Jego realizacja stała się możliwa tylko dzięki pomocy i wsparciu osób wierzących w powodzenie projektu od samego początku. Nasi partnerzy z Apple Film Production są zdecydowanie nie tylko koproducentemi filmu, ale również przyjaciółmi – dodawał Artem Vasiliev, producent filmu z Metra Films. - Jesteśmy bardziej niż zadowoleni, że film został wybrany do konkursu głównego w Berlinie i nie możemy się doczekać, by podzielić się efektem naszej wspólnej pracy z festiwalem i jego publicznością.

Wśród pozostałych filmów zakwalifikowanych do konkursu głównego 65. festiwalu Berlinale znalazły się: „45 Years”, „Als wir träumten”, „Cinderella”, „Eisenstein in Guanajuato”, „Ixcanul (Ixcanul Volcano)”, „Knight of Cups”.

d1fzfj9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fzfj9