Trwa ładowanie...
bóg nie umarł 2
06-04-2016 10:11

"Bóg nie umarł 2" na XXII Targach Wydawców Katolickich

"Bóg nie umarł 2" na XXII Targach Wydawców KatolickichŹródło: getty
d2rpadd
d2rpadd

Czy istnienie Boga da się obronić na sali sądowej? Czy możliwe jest życie w całkowicie świeckim i neutralnym państwie? Na te pytania odpowiada film *"Bóg nie umarł 2", który na dzień przed ogólnopolską premierą zostanie pokazany w ramach XXII Targów Wydawców Katolickich. Tym samym, uświetni on pierwszy dzień XXII Targów Wydawców Katolickich, które między 7, a 10 kwietnia będą odbywać się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.*

Scenarzyści filmu, Chuck Konzelman i Cary Solomon, przyznają, że jest on inspirowany prawdziwymi wątkami. Przypomnijmy, że pierwsza część filmu Bóg nie umarł przed rokiem zgromadziła w polskich kinach ponad 140 tysięcy osób. Film został objęty patronatem medialnym przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. Jak napisał ks. Krzysztof Dukielski, zastępca dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży: „Ufam, że na drodze do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, stanie się on ważnym impulsem do rozwoju i mężnego wyznawania wiary przez młode pokolenie”.

Bóg nie umarł 2 do regularnej dystrybucji wejdzie w najbliższy piątek 8 kwietnia.

Grace jest nauczycielką historii w liceum. Podczas prowadzenia lekcji odpowiada na pytanie uczennicy wspominając przy tym działalność Jezusa Chrystusa. Dyrekcja szkoły zarzuca jej złamanie przepisu o świeckości instytucji państwowej. W świeckiej szkole nie powinno poruszać się kwestii religijnych. Jeśli Grace przeprosi sprawa zostanie rozstrzygnięta polubownie i zachowa pracę. Jeśli nie, sprawa trafi do sądu i wówczas kobieta może stracić wszystko łącznie z prawem do wykonywania zawodu. Rozpoczyna się pasjonujący sądowy spór, w który angażuje się uczelniana społeczność. To wszystko sprawia, że odmieni się życie wielu osób. Konflikt, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i jego obecności w przestrzeni publicznej.

d2rpadd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rpadd