Trwa ładowanie...

"Boże Ciało" - zwiastun. Film Jana Komasy o fałszywym księdzu z poprawczaka

Do sieci trafił zwiastun filmu Jana Komasy "Boże Ciało". Opowiada o chłopaku, który po opuszczeniu zakładu poprawczego zaczyna udawać księdza. Premiera jesienią tego roku.

"Boże Ciało" - zwiastun. Film Jana Komasy o fałszywym księdzu z poprawczakaŹródło: Materiały prasowe
d2p8bpt
d2p8bpt

"Boże Ciało" - historia o fałszywym księdzu z poprawczaka

"Boże Ciało" to historia 20-letniego Daniela, który w poprawczaku przeszedł duchową przemianę. Ma marzenie, by zostać księdzem. Gdy zostaje zwolniony z zakładu, dostaje skierowanie do pracy jako stolarz. Jednak udaje się do kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem i pod jego nieobecność przedstawia się wiernym jako nowy duchowny w parafii.

Jego posługa kapłańska budzi kontrowersje. Szczególnie obserwuje go głęboko wierząca i surowa Lidia. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła nimi kilka miesięcy wcześniej.

Gdy w mieście pojawia się kolega Daniela z poprawczaka, chłopakowi zaczyna palić się grunt pod nogami. Na domiar złego Marta, córka Lidii, kwestionuje jego duchowość. Fałszywy ksiądz znajduje w życiu nowy cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw.

"Boże Ciało" - zwiastun filmu Komasy

W roli głównej Bartosz Bielenia, znany z takich filmów jak "Na granicy", "Człowiek z magicznym pudełkiem" i "Disco polo". Obok niego wystąpią Tomasz Ziętek Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat i Leszek Lichota.

d2p8bpt

Reżyserem "Bożego Ciała" jest Jan Komasa, który odpowiadał m.in. za "Miasto 44" i "Salę samobójców". Premiera filmu 11 października.

d2p8bpt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p8bpt