Trwa ładowanie...
george clooney

Brad Pitt i George Clooney walczą o prawa gejów

Share
Brad Pitt i George Clooney walczą o prawa gejów
Źródło: AFP
dapx2uu

<a href="http://film.wp.pl/brad-pitt-6041410481226881c">Brad Pitt</a> i <a href="http://film.wp.pl/george-clooney-6032129813763201c">George Clooney</a> znaleźli się wśród gwiazd, które zagrają w sztuce opowiadającej o tzw. Propozycji 8.

Propozycja 8 (Proposition 8) to zaproponowana przez stan Kalifornia poprawka uznająca za małżeństwo jedynie związek kobiety i mężczyzny. Doprowadziła ona do zakazu małżeństw gejowskich, czym wywołała ogromny sprzeciw i szybko trafiła na wokandę jako łamiąca amerykańskie prawo.

George Clooney i Martin Sheen byli jednymi z pierwszych aktorów, którzy zgodzili się na udział w projekcie. Zagrają prawników. Oprócz nich na scenie pojawią się Kevin Bacon, John C. Reilly i Chris Colfer. Brad Pitt wcieli się w postać sędziego Vaughna R. Walkera, który w 2010 roku uznał propozycję za niekonstytucyjną.

Spektakl oparty na tekście Dustina Lance'a Blacka wyreżyserował Rob Reiner.

Przedstawienie zostanie wystawione tylko raz, 3 marca, w Wilshire Ebell Theatre w Los Angeles. Wpływy ze sprzedaży biletów przeznaczone zostaną na rzecz American Foundation for Equal Rights.

dapx2uu

Podziel się opinią

Share
dapx2uu
dapx2uu