Trwa ładowanie...
de7va45

Britt Robertson

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Charlotte, Karolina Północna, USA

Filmografia:
Seriale:

Pod kopułą (Angie McAlister)

Druga szansa (Lux Cassidy)

Tajemny krąg (Cassie Blake)

CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (Amy Macalino)

Swingtown (Samantha Saxton)

de7va45
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Britt Robertson to amerykańska aktorka. Rozpoznawalność przyniosły role w takich produkcjach jak "Kraina jutra", "Między nami kosmos" czy "Był sobie pies". Przez lata wystąpila również w filmach "Trzymaj ze Steinami", "Ja cię kocham, a ty z nim", "Matka i dziecko", "Krzyk 4", "Wykapany ojciec" oraz "Najdłuższa podróż". Od 2000 roku pojawiała się ponadto w produkcjach telewizyjnych i serialach.

Britt Robertson – życiorys

Britt Robertson, a właściwie Brittany Leanna Robertson, urodziła się 18 kwietnia 1990 roku w Charlotte w Karolinie Północnej. Aktorka jest najstarszą córką Beverly i Ryana Robertsonów, którzy prowadzili prywatną restaurację. Młodość spędziła w Greenville w Karolinie Południowej, gdzie wychowywała się wraz z szóstką rodzeństwa. Jej matka oraz przybrany ojciec mieli łącznie trójkę dzieci, natomiast ojciec i przybrana matka kolejną trójkę.

Britt Robertson zaczęła walczyć o swoje marzenia w wieku 14 lat, gdy postanowiła przeprowadzić się do Los Angeles i spróbować swoich sił w serialach telewizyjnych. Wraz z nią z Karoliny Południowej przyjechała babcia, Shuller Robertson, która pomagała jej w realizacji planów. Dwa lata później Shuller wróciła do rodzinnego miasta, a 16-letnia Britt Robertson nadal starała się o role w produkcjach telewizyjnych. Wkrótce jej próby zaistnienia w show biznesie okazały się przynosić efekty.

Britt Robertson – kariera

Po przeprowadzce do Los Angeles Britt Robertson otrzymała rolę w jednym z powstających wtedy seriali telewizyjnych, jednak nigdy nie trafił on na antenę żadnej z telewizji. Jej debiutem okazała się dopiero niewielka rola w serialu "Sheena" w 2000 roku, a niedługo potem pojawiła się w serii dla dzieci i młodzieży "Power Rangers Time Force". W 2004 roku Britt Robertson otrzymała angaż do produkcji "Growing Pains: Return of the Seavers", a dwa lata później wystąpiła w filmie komediowym "Trzymaj ze Steinami", co wkrótce przyniosło jej pierwszą falę popularności.

W 2007 roku Britt Robertson zagrała Carę Burns w filmie "Ja cię kocham, a ty z nim", a niedługo potem pojawiła się w produkcjach "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", "Imprezowo", "Matka i dziecko" oraz "Liceum Avalon". Za udział w ostatnim z wymienionych otrzymała pozytywne recenzje krytyków. W 2010 roku pojawiła się też w ekranizacji serii o tym samym tytule, którą wyprodukował Disney Channel. W kolejnych latach role Britt Robertson powiększyły się o występy w serialach "Druga szansa", "Krzyk 4" oraz "Tajemny krąg", jednak wkrótce, mimo wielu pochlebnych recenzji, zostały one zdjęte z anteny z powodu niskiej oglądalności.

Przełomem w karierze Britt Robertson okazała się jej rola w filmie "Najdłuższa podróż", a także późniejsza kreacja w produkcji "Kraina jutra". W następnych latach filmografia Britt Robertson powiększyła się o role w "Dniu Matki", "Był sobie pies" i "Między nami kosmos", które również nie pozostały obojętne dla jej popularności. W międzyczasie wciąż pojawiała się w serialach telewizyjnych, głównie w epizodycznych rolach. W 2018 roku Britt Robertson została zaangażowała do produkcji "For the People" emitowanej przez stację ABC.

Britt Robertson – nagrody i nominacje

Za swoje role w filmach i serialach Britt Robertson otrzymała wiele wyróżnień, między innymi jako najlepsza aktorka i najlepsza postać drugoplanowa. Pierwszą nominację otrzymała za rolę w filmie "The Ghost Club", za którą mogła otrzymać nagrodę podczas Young Artist Awards. W kolejnych latach była nominowana między innymi do nagród Boston Film Festival, Nashville Film Festival i Teen Choice Awards. Do tych ostatnich nominowana była za role w filmach "Kraina jutra", "Był sobie pies" oraz "Między nami kosmos".

Britt Robertson – życie prywatne

Britt Robertson urodziła się w 1990 roku w Charlotte w Karolinie Północnej. Aktorka jest najstarszą z siedmiorga dzieci Beverly i Ryana Robertsonów. W 2011 roku media obiegły informacje o jej związku z Dylanem O'Brienem, amerykańskim aktorem znanym między innymi z serii stacji MTV "Teen Wolf: Nastoletni wilkołak". Britt Robertson i Dylan O'Brien wielokrotnie pojawiali się razem na galach i rozdaniach nagród.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de7va45
de7va45
de7va45