Trwa ładowanie...
d10dnnx

Cała prawda o śmierci Robina Williamsa. "Coś jest ze mną nie tak, nie jestem już sobą"

Ostatnie chwile tragicznie zmarłego Robina Williamsa oraz jego walka z nieuleczalną chorobą są tematem nowego filmu. Jest pierwszy, wzruszający zwiastun.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W nowym filmie o Robinie Williamsie opowie wdowa po zmarłym aktorze, Susan Schneider-Williams
W nowym filmie o Robinie Williamsie opowie wdowa po zmarłym aktorze, Susan Schneider-Williams (Materiały prasowe)
d10dnnx

Dokument w reżyserii Tylora Norwooda nosi tytuł "Robin's Wish" i opowie o schyłkowym okresie życia wybitnego amerykańskiego komika, Robina Williamsa, który zmagał się nieuleczalną chorobą.

W filmie zobaczymy wywiady z wdową po aktorze, Susan Schneider-Williams, jak również jego przyjaciółmi i współpracownikami, takimi jak Shawn Levy, John R. Montgomery czy David E. Kelley, którzy opowiedzą o końcowym etapie życia Robina Williamsa. Sam aktor będzie obecny dzięki archiwaliom.

Jednak "Robin's Wish" ma przede wszystkim rzucić nowe światło na walkę słynnego komika z chorobą neurologiczną zwaną otępieniem z ciałami Lewy’ego (DLB), którą na krótko przed jego śmiercią błędnie zdiagnozowano jako chorobę Parkinsona.

d10dnnx

Zwiastun filmu "Robin's Wish"

- Dzięki nieocenionej pomocy najlepszych specjalistów w końcu dowiedziałam się, przez co tak naprawdę Robin i ja przechodziliśmy. Nareszcie nabrało to sensu. Udało się połączyć nasze doświadczenia z wiedzą naukową - tłumaczy w zwiastunie filmu wdowa po aktorze. - Podczas kręcenia wszystko wyszło na jaw. W końcu dostałam odpowiedzi, których tak długo szukaliśmy razem z Robinem.

Susan Schneider-Williams zdradza też znaczenie tytuły "Robin's wish" (pol. "Życzenie Robina").

d10dnnx

- Chciał pomóc nam wszystkim, żebyśmy się mniej bali. To właśnie było życzenie Robina.

Z kolie Shawn Levy, reżyser "Noc w muzeum: Tajemnica grobowca", ostatniego filmu Robina Williamsa, wspomina, że na planie dało się odczuć, iż z aktorem dzieje się coś niedobrego.

-Pamiętam, jak powiedział do mnie: "Coś jest ze mną nie tak, nie jestem już sobą"- wspomina Levy.

Robin Williams zmarł 11 sierpnia 2014 r. W toku śledztwa ustalono, że przyczyną śmierci było samobójstwo. Dziś wiemy, że doprowadziła do niego nieuleczalna choroba objawiająca się m.in. symptomami podobnymi do Parkinsona, depresją, omamami wzrokowymi i urojeniami o treści paranoidalnej.

d10dnnx

Premiera "Robin's Wish" zapowiedziana jest na 1 września. W USA film trafi na platformy strimingowe oraz zostanie wydany na nośnikach.

Nie żyje Robin Williams

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10dnnx

Podziel się opinią

Share
d10dnnx
d10dnnx