Trwa ładowanie...

Cameron zdradza tajemnice. Najdroższy film w historii rodził się w bólach

W najnowszym numerze czasopisma "Empire" ukaże się ekskluzywny wywiad z Jamesem Cameronem, w którym reżyser po raz pierwszy przekaże bliższe informacje na temat realizacji kolejnych części "Avatara". Na internetowej stronie magazynu pojawiły się właśnie fragmenty wywiadu.

"Avatar 2"  na okładce "Empire""Avatar 2" na okładce "Empire"Źródło: Materiały prasowe
d5tvs6w
d5tvs6w

Mimo że do premiery filmu pozostało jeszcze ponad pięć miesięcy, sierpniowe wydanie magazynu "Empire" dedykowane zostało produkcji Jamesa Camerona "Avatar: Istota wody". Mowa jest w nim także o kolejnych częściach magahitu. Przypomnijmy, że druga część "Avatara" ma się pojawić w kinach 16 grudnia 2022 r., zaś trzecia 20 grudnia 2023 r.

Na te filmy widzowie czekają od bardzo dawna. Przeglądając stare wiadomości z internetu, można natrafić na informację, że pierwotnie data premiery drugiej części "Avatara" zaplanowana była na grudzień 2014 r. Jednak do tego czasu Cameronowi nie udało się nawet rozpocząć zdjęć. Prace nad scenariuszem, opracowywanie nowych technologii, etap przygotowawczy trwały jeszcze kilka kolejnych lat. Zdjęcia ruszyły dopiero 25 września 2017 r. Wówczas Cameron zapowiedział, że film pojawi się w kinach pod koniec 2020 r. Do premiery jednak nie doszło. Na przeszkodzie stanęła tym razem pandemia koronawirusa.

"Avatar: Istota wody" (2022) - zwiastun filmu.

W rozmowie z dziennikarzami magazynu "Emipre", James Cameron zwrócił uwagą na jeszcze jeden aspekt związany z realizacją kolejnych części "Avatara". "Wyobraźcie sobie taką sytuację, w której istnieje seria powieści, takich jak 'Władca Pierścieni', a my ją dostosowujemy do potrzeb filmu. I tak ostatecznie było, tyle, że ja sam musiałem stworzyć te cholerne powieści, które potem zekranizowałem" – powiedział reżyser.

d5tvs6w

Przypomnijmy, że cały projekt Camerona obejmuje realizację aż czterech kontynuacji słynnego dzieła z 2009 r. "Swego czasu powiedziałem szefom Foxa, że to zrobię, ale musimy zagrać w znacznie większą grę. Nie chcę po prostu zrobić jeden film, a potem kolejny i ewentualnie kolejny. Od początku chciałem opowiedzieć większą historię" – zdradził reżyser.

Pamiętajmy jednak, że kilka lat temu wytwórnia 20th Century Fox została przejęta przez Disneya, który mógł przekreślić plany Camerona, przynajmniej w kwestii realizacji czwartej i piątej części filmu. Wszystko jednak wskazuje na to, że one także powstaną.

"Musiałem długo zastanawiać się, czy w ogóle chcę zrobić kolejny film w świecie Pandory. Kiedy zrobiłeś coś transcendentnego pod względem sukcesu, było jasne, że presja związana z realizacją dalszych części 'Avatara' będzie ogromna. Myślałem o tym przez dobre dwa lata, zanim w końcu zawarliśmy umowę" – powiedział reżyser.

Na razie nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, ile kosztowały długo oczekiwane filmy Camerona. Serwis Deadline twierdzi, że budżet kontynuacji hitu z 2009 r. sięgnął miliarda dolarów. Nie jest jednak jasne, czy te pieniądze zostały wydane na realizację 2. i 3. części, które były kręcone jednocześnie, czy też na cały projekt obejmujący jeszcze dwa kolejne filmy. Tak czy inaczej, "Avatar: Istota wody" stał się najdroższą filmową produkcją w historii kina.

d5tvs6w

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5tvs6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj