Trwa ładowanie...
d8cnv1n

Cannes 2012: ''Portret z pamięci'' w Directors' Fortnight w Cannes

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cannes 2012: ''Portret z pamięci'' w Directors' Fortnight w Cannes
d8cnv1n

Trzydziestominutowy film *Marcina Bortkiewicz, zrealizowany w ramach programu „30 Minut” Studia Munka działającego przy SFP będzie prezentowany w jednej z najważniejszych sekcji festiwalu w Cannes Directors' Fortnight (Quinzaine des Réalisateurs)!*

Udział filmu * w sekcji Directors' Fortnight 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, to nie tylko sukces Studia Munka, ale również kina polskiego w ogóle - dotychczas w tej sekcji, obecne były tylko dwa polskie akcenty: film *„4 noce z Anną” Jerzego Skolimowskiego, i wyprodukowany w Holandii film polskiej reżyserki Urszuli Antoniak „Code blue”. Prezentacja debiutanckiego filmu Marcina Bortkiewicza w sekcji Directors' Fortnight, to wyjątkowe wyróżnienie – to właśnie w tej sekcji pierwsze kroki stawiali najwięksi reżyserzy, twórcy kina autorskiego: Werner Herzog, Ken Loach, Jim Jarmusch czy Michael Haneke.

** zaczął swoją przygodę festiwalową już w zeszłym roku, zdobywając Nagrodę Główną Niezależnego Konkursu filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. Historia Marka (Marek Kantyka), który po zdanej maturze, otrzymaną w nagrodę kamerą zaczyna realizować dokument o swojej babci, jest poruszającym studium rodziny zmagającej się z chorobą.

d8cnv1n

Markowi Kantyce partnerują w filmie Irena Jun w roli babci, oraz Małgorzata Zajączkowska jako matka. Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, produkującym debiuty filmowe.

Twórcy realizujący pierwszy film, mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą, krajową i międzynarodową, promocję gotowego filmu.

d8cnv1n

Podziel się opinią

Share
d8cnv1n
d8cnv1n