Trwa ładowanie...
d3hcdwy

Cannes 2017: polski film "Koniec widzenia" powalczy o Złotą Palmę

Film dyplomowy Grzegorza Mołdy pt. "Koniec widzenia" znalazł się w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes (Short Film Palme d''or). To wielkie wyróżnienie dla absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cannes 2017: polski film "Koniec widzenia" powalczy o Złotą Palmę
(Materiały prasowe)
d3hcdwy

Bohaterką filmu "Koniec widzenia" jest Marta, pracownica warsztatu samochodowego ojca. Kiedy jej chłopak zostaje aresztowany, Marta z ojcem starają się mu pomóc. Dziewczyna staje przed życiowym wyborem, pomiędzy ojcem a swoim ukochanym. W filmie wystąpili Zofia Domalik, Juliusz Chrząstowski, Eryk Kulm i Szymon Sendrowski.

„Koniec widzenia” (Time to Go) wybrano spośród 4843 filmów zgłoszonych na 70. Festiwal Filmowy w Cannes przez twórców z całego świata. Film znalazł się w prestiżowym gronie 9 najlepszych produkcji. Obok niego w konkursie o Złotą Palmę ubiegać się będą obrazy z Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii, Grecji, Iranu, Stanów Zjednoczonych, Chin, Kolumbii i Szwecji.

Grzegorz Mołda (ur. 1993) jest absolwentem Gdyńskiej Szkoły Filmowej w lutym 2017 roku. Tegoroczny Festiwal w Cannes rozpocznie się 17 maja. Laureata poznamy podczas uroczystej gali Festiwalu 28 maja. Wybierze go jury pod pod przewodnictwem rumuńskiego reżysera Cristiana Mungiu, ubiegłorocznego zwycięzcę Złotej Palmy za "Egzamin".

d3hcdwy
    Materiały prasowe
(Materiały prasowe, Fot: Szymon Wyrzykowski)
   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d3hcdwy

Podziel się opinią

Share
d3hcdwy
d3hcdwy