Trwa ładowanie...

Cezary Pazura żegna Jerzego Stuhra. "Niezapomniany komisarzu Rybo!"

Od chwili podania smutnej wiadomości o śmierci Jerzego Stuhra polską sieć zalały wspomnienia, pożegnania i podziękowania. Do tych głosów dołączył właśnie Cezary Pazura.

Cezary Pazura żegna Jerzego StuhraCezary Pazura żegna Jerzego StuhraŹródło: Licencjodawca
d1lo11s
d1lo11s

Cezary Pazura spotkał się na planie z Jerzym Stuhrem w komedii z 1997 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego "Kiler". Pazura zagrał tam mężczyznę, który przez przypadek został wzięty za płatnego zabójcę. O ile początkowo ten rozwój wypadków był mu bardzo na rękę, to z biegiem czasu zyskiwał coraz więcej wrogów. Co więcej, znalazł się na celowniku nieprzejednanego komisarza Ryby. Jerzy Stuhr właśnie zagrał tego gburowatego stróża prawa, czym powiększył zbiór swoich wybitnych ról komediowych.

Dziś, gdy wielkiego polskiego aktora już z nami nie ma, inni artyści, którym przyszło z nim pracować, wspominają Stuhra.

"To był człowiek wesoły, pełen pomysłów. Dzielił się swoją wiedzą, ale z każdym stał w tym samym szeregu. Gdy kręciliśmy "Seksmisję", nie wiedzieliśmy, że to będzie kultowe dzieło. Takie się stało, więc cieszę się, że mogłam w nim zagrać i to u boku mistrza" - powiedziała Hanna Mikuć.

"Człowiek niezwykły. Przyjaciel ludzi, świata, zwierząt, dzieci. Wybranek boga sztuki, aktorstwa, reżyserii. Także wielki nauczyciel. Sztuki i życia" - napisała Krystyna Janda.

d1lo11s

Cezary Pazura żegna Jerzego Stuhra

Na napisanie kilku ciepłych słów na temat artysty zdecydował się także Cezary Pazura. Na jego instagramowym koncie czytamy:

"Żegnaj kochany Mistrzu, Profesorze, niezapomniany komisarzu Rybo! Będzie mi Ciebie bardzo brakowało. Dziękuję za każdy dzień na planie z Tobą. Za każdą uwagę, dygresję, dykteryjkę. Trzymam Cię głęboko w swoim sercu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lo11s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lo11s